Továrenský tím Audi sa trápi, zákaznícky Virgin je na čele

René Rast (za ním Lucas di Grassi)
foto: Audi Motorsport Communications/Michael Kunkel

Audi po zisku titulu v roku 2018 zažíva náročné mesiace a sezóny, aktuálny ročník nie je výnimkou. Zatiaľ sú to pomerne nevyrovnané výkony a priebežné šieste miesto medzi tímami.

Šéf tímu Allan McNish pre The Race povedal, že podľa neho „musíte tabuľku oddeliť od ozajstných výkonov. Je totiž celkom jasné, že máme výkon, majú ho autá. Videli sme to pri dvoch pole positions, dvoch najrýchlejších kolách, dvoch pódiách a víťazstve, ktoré malo byť v Ríme naše. Podľa mňa je to jasné. Takisto, bez výjazdov safety caru v Rijáde by podľa mňa René mohol bojovať o triumf.“

Práve René Rast je tým pilotom, ktorému sa v tomto ročníku darí viac, čo dokazuje jeho ôsme miesto v priebežnom poradí. Niekdajší šampión Lucas di Grassi je až devätnásty. Práve Brazílčan na tom mohol byť omnoho lepšie, ale predovšetkým preteky v Ríme mu výraznejší progres prekazili.

„Určite. V Ríme to bol náročný víkend, ale keď sa kvalifikujete do druhej polovice alebo poslednej štvrtiny, tak je to vždy náročné, ak máte pred sebou kandidáta na zisk titul. René stráca na Robina Frijnsa 23 bodov. Je neuveriteľné, ako sa to mení. Napríklad, Mercedes získal v posledných dvoch pretekoch nula bodov, a to aj vrátane svojho zákazníckeho tímu Venturi. Potom tam máte da Costu a Vergna, ktorí v Monaku nazbierali 41 bodov a sú v hre o titul,“ pokračuje McNish.

„To všetko hovorí o tom, aký je tento šampionát náročný. Ale takisto to ukazuje, že je veľmi náročné podávať vyrovnané výkony. Z tohto hľadiska platí, že ak získate množstvo bodov, tak sa posuniete nahor. Ale takisto sa môže ľahko stať, že v nasledujúcich dvoch pretekoch nazbierate len veľmi málo bodov,“ upozorňuje Škót.

Je jasné, že za nevyrovnanými výkonmi Audi sa neskrýva pohonná jednotka, pretože lídrom šampionátu je práve Robin Frijns jazdiaci za zákaznícky tím Virgin. „Našim chlapcom som po Monaku povedal, že je naozaj príjemné, že šampionát vedie Audi. Áno, v poriadku, boli sme trochu sklamaní, ale mali sme na to svoje dôvody. Nesmieme však zabudnúť, že autá, ktoré vyvinuli naši ľudia, boli na pódiu a takisto vedú šampionát vďaka Frijnsovi.“

Je to najhorší polrok mojej kariéry, priznáva frustrovaný di Grassi

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *