Továrenský tím Audi sa v New Yorku pokúsi o malý zázrak (VIDEO)

Lucas di Grassi
foto: © FIA Formula E

Rovnako ako v predošlých štyroch sezónach, aj teraz sa o držiteľoch titulu vo Formule E rozhodne až počas záverečného víkendu. Audi a Lucas di Grassi figurujú pred záverečnou dvojitou New York E-Prix na druhých miestach priebežného poradia.

Fanúšikovia sa môžu tešiť na strhujúci víkend. Matematickú šancu na zisk titulu má stále osem jazdcov, aj keď najväčším favoritom je obhajca Jean-Éric Vergne z DS TECHETAH, ktorý má 32-bodový náskok pred di Grassim. Každý z pretekárov môže počas víkendu získať maximálne 58 bodov, takže šanca pre Brazílčana tu ešte je. Aj keď to bude chcieť aj kúsok šťastia a smoly na druhej strane.

„Kým máme aspoň teoretickú šancu, tak do toho dáme všetko. V minulosti sme dokázali, že pozícia lovca v boji o titul nám sedí,“ povedal di Grassi, ktorý je v priebežnom poradí na druhom mieste. V roku 2017 skončil pri premiére v New Yorku na štvrtom a piatom mieste. Vlani dokázal v prvých pretekoch zvíťaziť a v poslednom súboji sezóny obsadil druhú priečku. Aj vďaka tomu sa Audi radovalo zo zisku tímového titulu, keď len o dva body predbehlo svojho súčasného rivala DS TECHEETAH.

TIP: Sledujte nás na Instagrame

Lucas di Grassi a Daniel Abt
foto: © FIA Formula E

V prvých vlaňajších pretekoch vyhral di Grassi, za ktorým skončil jeho tímový kolega Daniel Abt. Ten by chcel zakončiť tento ročník vo veľkom štýle. „New York je úžasné mesto a tento okruh si veľmi užívam. Stále mi v tejto sezóne chýba víťazstvo a rád by som ho dosiahol práve vo finále,“ prezradil ôsmy jazdec celkovej klasifikácie.

„Túto sezónu sme začali s cieľom vyhrávať preteky a bojovať o tituly až do konca. A to sa nám podarilo,“ povedal šéf stajne Allan McNish. „Pri pohľade na priebežné poradie je jasné, že čelíme náročnej úlohe. Ale Daniel, Lucas a celý tím vlani predviedli, čo všetko sa dá dokázať pri neuveriteľnej tímovej snahe. Nemáme čo stratiť, získať môžeme veľmi veľa,“ dodal Škót. Audi to nebude mať ľahké, na vedúcu stajňu DS TECHEETAH totiž stráca 43 bodov.