Továrenský tím Audi zahajuje svoju poslednú sezónu vo Formule E

Lucas di Grassi a René Rast
foto: Audi Communications Motorsport / Malte Christians

Tím Audi Sport ABT Schaeffler zahajuje svoju poslednú sezónu vo Formule E. Nemecký konštruktér po sezóne opustí šampionát spoločne s BMW. Je otázne, čo sa stane so zoskupením ABT.

Továrenský tím má pred piatkovým štartom ročníka smelé ciele. Po zbabranom vlaňajšku chce bojovať o víťazstvá a tituly. Práve tím Audi je najúspešnejším v histórii šampionátu z hľadiska pódiových umiestnení (43).

Šéf Audi Sport Julius Seebach priblížil ciele stajne. „Do každej sezóny vstupujeme s jasným cieľom vyhrávať. Teraz bola príprava ešte intenzívnejšia ako predtým. Vyvinuli sme úplne novú pohonnú jednotku, vyladili celú tímovú štruktúru a potrebné detaily.“

„Každý v tíme je plný energie a vášne v snahe dosiahnuť úspech. Máme veľké ambície, ale takisto rešpektujeme ostatných. Štartové pole je tento rok ešte silnejšie ako kedykoľvek predtým,“ nechal sa počuť šéf tímu Allan McNish.

Piloti Audi sa tešia na atraktívne nočné preteky v Rijáde

Dva dni v Rijáde, navyše dvojica nočných pretekov. To sú faktory, s ktorými je potrebné počítať. „Samozrejme, že v mysli máme ešte stále naše dojmy z predsezónnych testov vo Valencii. Ale zatiaľ nepoznáme rozloženie síl. To bude jasnejšie až v sobotu v noci. Toto nervózne očakávanie robí začiatok sezóny zakaždým vzrušujúcim,“ povedal niekdajší šampión Lucas di Grassi. Mimochodom, Brazílčan má na konte najviac pódiových umiestnení spomedzi všetkých pilotov – 32.

Nástrahy v Saudskej Arábii si dobre uvedomuje aj René Rast, ktorý vlani získal svoj tretí titul v DTM. V tomto roku sa bude venovať len Formule E. „Počas uplynulých mesiacov sme testovali na trati aj mimo nej a množstvo hodín sme strávili v simulátore. Teraz je čas na to, aby sme vyšli na reálny okruh.“

Audi bude aj v tejto sezóne dodávateľom pohonných jednotiek pre stajňu Virgin, za ktorú jazdí dvojica Nick Cassidy a Robin Frijns.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *