Turvey chce v berlínskom poltucte pretekov získať prvé body pre NIO 333

Oliver Turvey
foto: Formula E

Oliver Turvey z tímu NIO 333 jazdí v jednoznačne najslabšom aute štartového poľa a aj keď zatiaľ na body iba čaká, jeho kvality sú nesporné.

Turvey je po piatich pretekoch tejto sezóny v priebežnom poradí bez bodu na 21. priečke. Pred poltuctom pretekov v Berlíne, ktoré uzavrú pandémiou zmietaný ročník, si britský pilot praje bodový zisk. „Návrat do auta predstavuje skutočne vzrušujúci moment a po dlhom čase aj super výnimočný pocit. Neviem sa dočkať návratu na trať. Mal som šancu hovoriť s inžiniermi a tímom. Vždy máme na čom pracovať a to, že sme nemohli byť priamo na trati, nám umožnilo hľadieť na veci z inej perspektívy. Pracovali sme na rôznych aspektoch vývoja, s ktorými je to niekedy náročné. Najmä ak sa neustále pripravujeme na preteky, každý druhý týždeň. Pre nás, ako tím, to bolo užitočné a myslím si, že sa vrátime silnejší,“ povedal Brit pre oficiálny web šampionátu.

Pilotov držalo vo forme čiastočne virtuálne pretekanie prostredníctvom série Race at Home Challenge. „Bola to skvelá súťaž a to, že som mohol každý týždeň jazdiť v simulátore, ma udržiavalo vo forme. Preteky boli vzrušujúce a som rád, že sme mohli fanúšikom poskytnúť dobrú šou a prispieť na dobrú vec spoločne s UNICEF-om. Nebojím sa toho, že by som vypadol z cviku. Na začiatku mojej kariéry som mal obdobia, keď som kvôli peniazom nejazdil mesiace a nikdy som sa návratu neobával. Jednou z mojich silných stránok je podľa mňa to, že viem veľmi rýchlo nabrať stratenú rýchlosť.“

PODCAST: Formula E sa vráti k zastávkam v boxoch, sezóna vyvrcholí v Berlíne

Tím NIO 333 zažil pred štartom sezóny náročné obdobie a na svojich konkurentov výrazne stráca. V istých momentoch však predviedol potenciál a je len otázne, kedy prídu aj body. To by sa mohlo udiať v Berlíne, kde na jazdcov čaká počas deviatich augustových dní šesť podujatí. „Prvých päť pretekov sezóny bolo náročných. Po minulej edícii nastalo niekoľko zmien a vedeli sme, že nám to sťaží štart tohto ročníka.“

„Myslím si, že prvé preteky v Rijáde dopadli lepšie, ako sme očakávali. V druhých pretekoch sme skončili šiesti a to bol vzhľadom na spomínané zmeny úžasný úspech. Žiaľ, technické detaily nám tento výsledok vzali, ale cítili sme povzbudenie. Naše tempo sa v priebehu minulého roka zlepšilo a to, že sme ho nedokázali z rôznych príčin pretaviť na dobrý výsledok, bolo náročné spracovať. Ukázali sme však potenciál a snáď to všetko dáme dokopy práve v Berlíne,“ pokračuje skúsený jazdec.

„Realisticky vieme, že to bude náročné. Potrebujeme bodovať a myslím si, že práve to je naším cieľom v posledných šiestich pretekoch. Úroveň súťaže je extrémne vysoká, takže to nebude jednoduché, ale ako som povedal, v tomto období sme pracovali veľmi tvrdo a myslím si, že sa reálne môžeme dostať do prvej desiatky a získať body. Bol by to pre nás dobrý výsledok, to je náš cieľ,“ doplnil Turvey.

Oliver Turvey
foto: Formula E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *