Turvey získal pre NIO 333 ďalšie virtuálne body, Ma tesne za prvou desiatkou

Oliver Turvey
Zdroj: NIO 333

Oliver Turvey sa postaral o ďalšie body pre tím NIO 333 vo virtuálnom šampionáte Race at Home Challenge. Sobota priniesla preteky na newyorskom okruhu. Brit štartoval z pätnástej pozície, ale už krátko po štarte mu patrilo desiate miesto. V priebehu podujatia sa dokázal posunúť ešte o priečku vyššie a získal cenné dva body.

„Kvalifikoval som sa do prvej desiatky, ale, žiaľ, bližšie nekonkretizovaný trest ma posunul na pätnáste miesto. Štart mi vyšiel a v prvom kole som získal niekoľko miest. Vo zvyšku pretekov som zvádzal neustály boj s Andrém Lottererom z Porsche. Niekoľkokrát sme si vymenili pozície. Dokázal som sa pred neho dostať a skončiť deviaty,“ dodal jedenásty pilot priebežného poradia.

Ma Čching-Chua štartoval až z dvadsiateho miesta, po štarte získal jednu pozíciu a vďaka dobrej jazde atakoval bodovanú desiatku. Napokon mu to na body nestačilo a skončil jedenásty. „Myslím si, že môj výsledok nie je zlý, predbehol som množstvo súperov. Štart bol zvyčajný, s množstvom kontaktov. Podarilo sa mi nájsť priestor a vyhnúť sa chaosu. Zvyšok pretekov bol náročný.“

Vandoorne sa dočkal virtuálneho triumfu a pred finále je na čele šampionátu (Video)

 

„Moja rýchlosť v tréningu bola dobrá, ale päť minút pred štartom som mal technický problém. To ovplyvnilo môj rytmus a nedokázal som dosiahnuť ideálne kolo. V pretekoch som sa cítili omnoho lepšie, časy som mal vyrovnané. Každopádne, preteky trvali len pätnásť kôl a na lepšie miesto som nemal. Pozerám sa vpred a teším sa na ďalší víkend,“ prezradil Číňan, ktorý je priebežne devätnásty.

Stajňa NIO je pred finálovým víkendom na jedenástej priečke a jej šéf Vincent Wang zhodnotil preteky v New Yorku pozitívne. „Po neuveriteľnom minulotýždňovom masakri som veľmi spokojný s terajším výsledkom. Predovšetkým s Maovými pretekmi.“

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *