Turvey získal pre NIO dva body, Ma zatiaľ na body vo Formule E čaká

foto: © FIA Formula E

Paríž E-Prix priniesla stajni NIO po bodových suchotách v Ríme aspoň chudobné dva body, o ktoré sa postaral deviatym miestom Oliver Turvey.

Brit bol po kvalifikácii deviaty a svoju priečku si udržal až do konca. „Auto bolo v tréningu veľmi konkurencieschopné, takže som do kvalifikácie vstupoval sebavedomo. Bolo to ďalšie dobré kolo, ale momentálna úroveň je vo Formule E veľmi vysoká. Bolo to nesmierne tesné. K postupu do Super Pole mi chýbala jedna desatina, čo bolo frustrujúce. Mal som skvelý štart z deviateho miesto. V prvej zákrute som predbehol jedno z áut a o niekoľko kôl aj da Costu.“

„Do boxov som prišiel ôsmy, mechanici odviedli skvelú prácu, za čo im ďakujem. Po návrate na trať bolo náročné udržať za sebou prichádzajúcich pilotov, pretože mali veľkú rýchlosť. Cítil som však, že by som ich za sebou predsa len mohol udržať. Vzhľadom na našu rýchlosť bolo deviate miesto zrejme maximom, ktoré sme mohli dosiahnuť. Tieto body sú pre tím dobré. Potrebujeme sa ďalej zlepšovať,“ dodal Turvey, ktorý je priebežne desiaty.

foto: © FIA Formula E

Rezervný jazdec tímu Ma Čching-Chua, ktorý v Paríži nahradil Lucu Filippiho, obsadil v kvalifikácii predposledné miesto a do cieľa prišiel sedemnásty so stratou troch kôl na víťaza. Číňan tak nebodoval ani vo svojich ôsmych pretekoch vo Formule E.

„Na štarte som mal veľký problém, čo nebolo ideálne. Čo je ale dôležitejšie, došiel som do cieľa a nazbieral ďalšie dáta. To dnes bolo veľmi dôležité, pretože počas tréningov sa nám to nedarilo kvôli červeným vlajkám a incidentom. Myslím si, že tieto preteky mi pomohli k tomu, aby som lepšie pochopil auto. Môžeme analyzovať dáta, vykonávať porovnania s mojím tímovým kolegom. Celkovo som si prácu s tímom veľmi užil,“ dodal Číňan.

Tím NIO si po pretekoch v Paríži udržal priebežné ôsme miesto. „Boli to pre nás ďalšie náročné preteky. Počas dňa sa stalo množstvo vecí, ktoré ovplyvnili náš výkon. Aj keď s dvomi bodmi nie sme úplne spokojní, berieme si so sebou pozitíva, z ktorých môžeme ťažiť pred ďalšími pretekmi v Berlíne. Ma si zaslúži pochvalu, aj keď jeho dnešné preteky sme si všetci predstavovali inak. Získal však ďalšie skúsenosti vo veľmi konkurenčnej sérii,“ dodal šéf tímu Gérry Hughes.