Turvey získal pre NIO prvé body v sezóne, Dillmann skončil po poruche

Oliver Turvey
foto: © FIA Formula

Oliver Turvey prelomil čakanie stajne NIO na prvé body v piatej sezóne, keď v Santiagu obsadil ôsme miesto a získal štyri body. Jeho kolega Tom Dillmann preteky nedokončil.

Brit Turvey štartoval po nevydarenej kvalifikácii až z devätnástej pozície, ale vďaka dobrému výkonu sa v cieli objavil na jedenástej priečke. Vďaka dodatočným trestom sa vo výsledkovej listine posunul na konečné ôsme miesto. „Po zlej kvalifikácii sme boli v pretekoch veľmi silní. Zvládli sme ich výborne a vyťažili z nich maximum. Manévre som mal správne načasované, posúval som sa vpred a využíval príležitosti. Vzhľadom na štartovú pozíciu je ôsme miesto dobrý výsledok. Sú to prvé body pre tím, takže sme tento deň zakončili výborne,“ povedal štrnásty muž priebežného poradia.

Francúz Dillmann si preteky v Čile príliš neužil, pretože najprv mal problémy so stratou výkonu a následne kolidoval s jedným zo svojich súperov. Preteky vzdal už po pätnástich minútach. Medzi pilotmi mu patrí až devätnásta priečka. „Žiaľ, opäť to nebol hladký deň. V tréningu som mal nejakú poruchu a na kvalifikáciu som sa nemohol pripraviť tak, ako som chcel. Bol som v nevýhode. Štart mi vyšiel, lenže auto zastalo už v prvom kole a kým som sa opäť pohol, strácal som jedno kolo. Potom došlo k nejakému kontaktu. Pred každými pretekmi tvrdo pracujeme a je vždy frustrujúce, keď sa niečo takéto stane. Škoda, že som nemohol bojovať o body.“

Návrat k pretekom:

Sam Bird triumfoval v Santiagu a zapísal sa do histórie šampionátu

Britsko-čínskej stajni patrí so štyrmi bodmi priebežné deviate miesto. „Dnes to bolo ako na emočnej horskej dráhe, ale Oliver skončil ôsmy a my tak Južnú Ameriku opúšťame s bodmi. To ukazuje tvrdú prácu a odhodlanie celého tímu. Musíme sa pozrieť, čo sa stalo s Tomovým autom v prvom kole. Po poškodení, ktoré prišlo po náraze, sme sa rozhodli, že končí,“ prezradil po podujatí šéf stajne Gérry Hughes.

Prvý muž tímu NIO počas víkendu prezradil viac detailov o letnom testovaní vozidla druhej generácie. Za volant sa posadil bývalý pilot Formuly E a šampión WEC z roku 2013 Loic Duval. Ten mal však len málo priestoru na skutočnú jazdu. „Loic mal smolu, pretože počas testov sme mali nejaké ťažkosti. Je to skvelý chlap a špičkový pilot, ale my sme sa rozhodli pre Toma. Veríme, že pri ďalšom posune nášho programu budeme mať spoločne skvelé vyhliadky.“

Tom Dillmann
foto: © FIA Formula E