Turvey zrejme aj naďalej zostane pilotom tímu NIO 333

Oliver Turvey
foto: Formula E

Oliver Turvey by mal byť pilotom tímu NIO 333 aj v budúcej sezóne. Informuje o tom The Race, pričom dodáva, že britský jazdec by mal byť neoddeliteľnou súčasťou vývojového programu v súvislosti s érou Gen3.

Tridsaťtriročný pretekár je okrem iného testovacím a vývojovým jazdcom McLarenu. Jeho najlepším výsledkom je druhé miesto v Mexiku z roku 2017. Turvey vidí možnosti zlepšenia predovšetkým v softvérovej oblasti. Tím NIO 333 ukončil uplynulú sezónu na poslednom mieste.

„Myslím si, že aktuálne rozdiely vo Formule E pravdepodobne prináša softvérový manažment. S vyšším výkonom od budúcej sezóny to bude s energiou tak či tak náročnejšie. V inžinierskom tíme máme niekoľko dobrých ľudí a myslím si, že by sme mohli posilniť skôr stránku systémovej kontroly. Tím sa pokúša o nábor ľudí, ale to nikdy nie je jednoduché. Podľa mňa je to práve táto oblasť, ktorá si vyžaduje viac osôb,“ povedal pilot pre The Race.

Oliver Turvey
foto: Formula E

Stajňa sa v týchto týždňoch a mesiacoch zapodieva sťahovaním sa na Silverstone. Turvey dodáva, že chce byť aj naďalej lojálny voči tímom, ktoré mu dali šancu. „Ale ako pilot chcete vždy viac, vždy chcete viac výkonu. Stále som hrdý, že môžem byť v tomto šampionáte a bojovať proti týmto pilotom a konštruktérom. Pretože je to stále veľmi dobré miesto.“

„Ako pilot sa dokážem motivovať, keďže súperím s niektorými najlepšími jazdcami na svete. Myslím si, že sme niečo ako slabší tím, ale stále máme veľkú motiváciu skúšať a dosahovať výsledky,“ doplnil.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *