Udrží si stajňa TECHEETAH podporu od DS? Uvidíme v piatok!

foto: DS TECHEETAH

Posledné týždne je jednou z hlavných tém Formuly E nejasná budúcnosť úspešnej stajne DS TECHEETAH. Podľa The Race vrcholia rokovania o ďalšom možnom partnerstve medzi tímom a francúzskym dodávateľom pohonných jednotiek.

Spolupráca medzi DS Performance a Techeetah prebieha od roku 2018, predošlé tri sezóny strávilo DS  s Virginom. Po zmene však vznikol veľmi úspešný tím, ktorý bol pri dvoch tituloch Jeana-Érica Vergna a jednom triumfe Antónia Félixa da Costu. Na konte má aj dva tímové tituly.

Momentálne DS rokuje s majiteľmi tímu o pokračovaní spolupráce, keďže tím Techeetah má vážne finančné problémy a väčšinovému majiteľovi, ktorým je SECA, sa už druhý rok nedarí zabezpečiť príchod nového investora. Nejasná situácia celé rokovanie neuľahčuje, ale podľa The Race to vyzerá na pokračovanie úspešnej spolupráce pre ďalší ročník a aj počas éry Gen3.

Starosti v DS TECHEETAH: Príchod nového investora skrachoval. Čo bude s tímom?

Celá vec musí byť uzavretá do piatku. Práve to je termín, do ktorého sa musia tímy prihlásiť do novej sezóny už aj s menom, pod ktorým budúc figurovať. V nepríjemnej situácii sú piloti, keďže spoluzakladateľ stajne Vergne je bez zmluvy a nespokojný je aj da Costa, ktorý sa obzerá po alternatívnych možnostiach.

Šéf DS Performance Thomas Chevaucher pre The Race potvrdil starosti pretekárov. „S jazdcami je to vždy náročné, pretože na to, aby mohli podať výkon, sa musia všetci cítiť komfortne, čo v tejto chvíli nie je náš prípad. Naším hlavným zámerom v nasledujúcich týždňoch je náprava chýb a stabilizovanie celého tímu, aby bol schopný bojovať počas ôsmej sezóny.“

Chevaucher okrem iného potvrdil snahu pokračovať v partnerstve, aj keď naznačil, že finančné problémy tímu sú znepokojivé. Napriek nim však vývoj novej pohonnej jednotky ohrozený nie je, keďže ten je vedený francúzskym konštruktérom a nie tímom.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *