Ukázali sme, že si zaslúžime rešpekt, myslí si šéf tímu Porsche

André Lotterer
foto: Formula E

Premiérová sezóna pre nováčikovský tím Porsche priniesla nemeckému konštruktérovi viacero pozitívnych momentov. Okrem skvelého vstupu do sezóny to boli aj ďalšie čiastkové úspechy.

André Lotterer, ktorý je dlhoročným továrenským pilotom Porsche, dosiahol hneď v otváracích pretekoch sezóny v Rijáde druhé miesto a tým aj prvé pódium pre stuttgartskú značku. Nasledovali tri podujatia bez bodového zisku, zisk pole position v Mexiku a napokon pódium v prvých zo šiestich berlínskych pretekov.

Skúsený Nemec sa vďaka 71 bodom ocitol na ôsmom mieste konečného poradia. Jeho niekdajší tímový kolega Neel Jani bodoval iba raz a skončil hlboko v poli porazených. Prakticky okamžite po skončení sezóny presiakla na povrch informácia o Janiho konci. Očakávanou náhradou sa stal Pascal Wehrlein, ktorý polovicu predošlej sezóny strávil v Mahindre.

Porsche môže byť s prvou sezónou vo Formule E spokojné, na konte má dve pódiá

„Bola to pre nás veľmi pozitívna sezóna,“ prezradil pre oficiálny web šampionátu jeden z lídrov tímu Amiel Lindesay. „Ako debutanti sme sa v takom náročnom a tesnom šampionáte, akým je Formula E, dostali už v prvých pretekoch na pódium. Nebolo to iba o tvrdej práci, išlo o úplnú tímovú snahu. Využili sme naše skúsenosti s rôznych kategórií, čo nám pomohlo pri zvykaní si na novú výzvu.“

Podľa neho bol vrcholom sezóny zisk pole position v Mexiku. „Z môjho pohľadu to bol výnimočný moment. Štartovali sme z prvého miesta, za nami bolo 23 áut. Bol to veľmi silný okamih. Určite nás to vtedy povzbudilo, pretože sme vedeli, že naše auto má potrebný výkon.“

Porsche už aj s Wehrleinom testovalo novú pohonnú jednotku

„Skončená sezóna nás naučila, ako sa jazdí vo Formule E. Áno, pred prvými pretekmi sme testovali, ale nič vás na preteky stopercentne nepripraví, keďže musíte bojovať a jazdiť s ostatnými. Testovanie je len naším ukazovateľom, takže je ťažké povedať, kde presne sa oproti konkurentom nachádzame,“ pokračuje šéf stajne.

Do druhej sezóny vo Formule E chce Porsche vstúpiť ešte istejšie. „Počas veľmi krátkeho obdobia sme sa naučili množstvo vecí a naďalej sa vzdelávame. Myslím si, že sme v prvej sezóne ukázali, že nás tím si zaslúži rešpekt. Splnili sme všetky ciele, ktoré sme si vlani stanovili,“ doplnil Lindesay.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *