Úradujúci šampión Vergne opakovane kritizuje zmätočné udeľovanie trestov

Jean-Éric Vergne
foto: © FIA Formula E

Obhajca titulu Jean-Éric Vergne kritizuje rozhodnutie vedenia pretekov, ktoré mu počas sobotnej Rím E-Prix udelilo trest za predbiehanie počas fázy FCY. Informuje o tom e-racing365.

Pilot stajne DS TECHEETAH bol na deviatom mieste, keď bol po poruche vozidla Felipeho Massu aktivovaný režim FCY. Vergne bol blízko Antónia Félixa da Costu z BMW a dostal sa pred neho. Portugalčan musel zabrzdiť, aby sa vyhol v poradí siedmemu Maximilianovi Güntherovi vo vozidle DRAGON. Vergne si udržal získanú pozíciu aj po reštarte pretekov a následne dostal trest v podobe prejazdu boxovou uličkou. Okrem toho mu komisári udelili aj dva trestné body.

Po pretekoch sa Francúz sťažoval a pripomenul podujatie v Mexiku, kde ho v takej istej situácii predbehla až trojica pretekárov. Nik z nej však potrestaný nebol. „Išiel som hneď za komisármi a povedali mi, že je to v poriadku. Tak som zašiel za riaditeľom pretekov a povedal som mu svoj názor. Nie je normálne predbiehať, ak riaditeľ pretekov ohlási fázu FCY.“

„Ja som teraz urobil to isté a oni mi udelili super tvrdý trest za niečo, čo bolo pred tromi pretekmi v poriadku. Niečomu takému nerozumiem, ale rešpektujem toto rozhodnutie. Je normálne, že by sme nemali počas fázy FCY predbiehať. Ja som to spravil vzhľadom na to, že v tejto sezóne sa stalo už naozaj všeličo,“ vysvetlil Vergne.