Uvidíme Formulu E v juhoafrickom Kapskom Meste?

foto: Pixabay

Juhoafrická spoločnosť e-Movement podporovaná Jaguarom potvrdila zámer organizovať preteky Formuly E v Kapskom Meste. Informuje o tom Autosport.

Po štúdii udržateľnosti z minulého roka sú v hre tri možné verzie okruhu. Zástupcovia spomenutej spoločnosti momentálne spolupracujú s predstaviteľmi mesta a ďalšími zainteresovanými stranami. Podľa jedného z vrcholných predstaviteľov iniciatívy je prvoradým bodom nájdenie podoby trate, ktorá bude čo najmenej obmedzovať chod mesta. Ak by došlo k spolupráci a obe strany, zástupcovia mesta a Formuly E, by sa dohodli, mohli by sme vidieť druhé africké preteky v histórii šampionátu. Prvé hostí už štyri roky marocký Marrákeš.

Hovorca elektrickej série prezradil viac. „Momentálne sme v procese hľadania možností, ako priniesť Formulu E do Kapského Mesta. Uskutočnili sme počiatočnú štúdiu uskutočniteľnosti s cieľom posúdiť niekoľko potenciálnych lokalít. Všetky rokovania boli zatiaľ pozitívne a je povzbudivé, že máme Kapské Mesto na zoznáme kandidátov pre budúce sezóny. Ako svetová platforma pre promovanie elektromobilov sme vždy otvorení novým a vzrušujúcim príležitostiam, ako ďalej expandovať a ako zaujať čoraz väčšie publikum.“

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *