Uvidíme Hondu po odchode z F1 vo Formule E?

Max Verstappen
foto: Pixabay

Honda len pred niekoľkými dňami ohlásila odchod z F1 a to prirodzene vyvolalo vášnivé diskusie a špekulácie o jej budúcnosti. Medzi nimi sa objavili aj náznaky súvisiace s Formulou E.

Elektrický šampionát sa o dva roky dočká vozidiel tretej generácie a to by mohla byť skvelá príležitosť na príchod niekoho nového. V tejto súvislosti ponúkol zaujímavý pohľad špecializovaný portál The-Race.com. Konkrétne Sam Smith, uznávaný novinár, poukázal na to, že do roku 2030 by mali byť dve tretiny celosvetového automobilového trhu elektrifikované. Podľa Smitha by pre Hondu mal väčší zmysel šampionát ETCR, ktorý ponúka autá s viac mestským vzhľadom, než futuristické vozidlo Gen3, ktorého podobu ešte len spoznáme.

„Jestvuje takisto možnosť vytvorenia podpornej série pre Formulu E, kde by jazdili aktuálne vozidlá druhej generácie. Môže to znieť neuveriteľne, ale po rozpade série Jaguar I-PACE eTROPHY, túžia FIA a Formula E po novej podpornej sérii s novým alebo existujúcim konštruktérom,“ píše Smith.

Odchod Hondy z F1 je zlou správou pre celý motošport, myslí si Agag

Honda má v súvislosti s Formulou E nepriamy súvis, doteraz málo známu skutočnosť. Tím Amlin Aguri, ktorý bol súčasťou šampionátu počas premiérovej sezóny 2014/2015, využíval neoficiálnu a vzdialenú bunku inžinierov Hondy, ktorá pracovala na regenerovaní energie a manažovaní jednotky MGU.

Aktuálne sú všetky miesta vo Formule E obsadené a príchod Hondy by bol možný zrejme iba v tom prípade, ak by odkúpila niektorý z existujúcich tímov. Podľa Smitha to však nie je vylúčené. „Potenciálne polovica roštu by mohla mať otvorené uši a peňaženku pre výrobcu, akým je Honda. Od šampiónov z DS Techeetach až po tých, čo fungujú ako Dragon. Honde by sa to mohlo podariť veľmi jednoducho.“

Realita však môže byť úplne iná a viacerí novinári a „insideri“ naznačujú, že Honda do Formuly E nepríde, aspoň nie v dohľadnom čase.

Tagy:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *