Uvidíme, kam ma Formula E dostane, tvrdí Mitch Evans

foto: Jaguar Racing

Pilot Jaguaru Mitch Evans dúfa, že vo Formule E sa bude tešiť z viacerých titulov, ktoré by mu pomohli zabudnúť na neúspech v GP2. Novozélanďan to povedal pre Autosport.

Evans sa stal súčasťou britského tímu hneď v premiérovej sezóne Jaguaru v elektrickom kolotoči. Predtým strávil štyri sezóny v bývalej GP2. Dosiahol päť víťazstiev, trinásť pódií, ale v celkovom hodnotení skončil najlepšie na štvrtom meste. Na titul nedosiahol a svoj sen si chce splniť vo Formule E.

„Pokúšam sa dostať do pozície, z ktorej dokážem získať vo Formule E viac titulov. V GP2 sa mi to nepodarilo, čo ma sklamalo. Vyhral som tam niekoľko pretekov a od tej chvíle sa mi to zdalo pomalé. Mojím cieľom je dostať sa do pozície v tíme, s ktorým budem môcť bojovať o tituly a o spoločné úspechy. Presne to chceme. To ma dostane každý deň z postele,“ pokračuje Evans.

„Moje plné sústredenie je nasmerované na Formulu E. Vidím, že šampionát rastie a ja chcem rásť spolu s ním a takisto aj s tímom. Vidím sa práve tu. Množstvo pilotov sa snaží dostať do niektorého z tímov. Myslím si, že je to veľká vec, keď si dokážete udržať pretekárske miesto a zostať v tomto šampionáte. Dostanete sa sem práve na základe výkonov,“ tvrdí pilot Jaguaru.

Evans nestráca čas prirovnávaním Formuly E k F1. Priznal však, že miesto v kráľovskej sérii by zrejme neodmietol. „Samozrejme, že autá sú tam fascinujúce. Sú veľmi rýchle a úroveň šampionátu je v porovnaní s Formulou E úžasná. V tejto chvíli sa to ale veľmi ťažko porovnáva. Chcem uspieť vo Formule E a uvidíme, kam ma to privedie,“ dodal novozélandský pretekár.