Kalendár: Uvidíme preteky v Brazílii a na Blízkom Východe?

Bruno Senna v boxoch - Punta del EsteZdá sa, že Formula E je opäť o čosi bližšie k pretekom v Brazílii. Tvrdí to, šéf série Alejandro Agag, ktorý na budúci mesiac odletí do Južnej Ameriky, kde odštartujú rokovania o prípadnej ePrix. Už v premiérovej sezóne sa počítalo s pretekmi v Riu de Janeiro, ale tieto plány ľahli popolom necelý polrok pred štartom súťaže.

Medzi súčasnými pretekármi elektrickej série sú až traja Brazílčana – Lucas di Grassi, Bruno Senna a úradujúci šampión Nelson Piquet. Práve Senna verí, že v jeden deň sa podarí zorganizovať aj brazílsku ePrix.

„Pokúšame sa o získanie pretekov. Máme tu dvoch pilotov bojujúcich o titul a jeden z nich ho už aj získal, čo dokazuje, že sa Brazílčanom v FE darí skvele. Brazílske preteky by boli skvelým nápadom,“ nechal sa počuť Senna.

Okrem Južnej Ameriky sa rysujú preteky na Blízkom Východe, čím by sa opäť väčšmi naplnil plán Alejandra Agaga súťažiť na každom z kontinentov. Podľa dostupných správ registrujeme dokonca snahy o africkú ePrix.

Súťaž by sa mala rozšíriť na dvanásť podujatí od sezóny číslo tri. Potvrdený bol Hongkong a zdá sa, že podobný osud čaká aj kanadský Montreal. Spomínané potenciálne preteky na Blízkom Východe by sa mali v kalendári objaviť najskôr až od sezóny 2017/18.

Zdroj: FormulaEZone.com, foto: Jed Leicester a Zak Mauger (LAT)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *