Uvidíme prvé preteky FE na klasickom pretekárskom okruhu?

Mexiko - vlajkaPretekárska trať Autódromo Hermanos Rodríguez v Mexiko City by sa mala stať prvým permanentným okruhom v elektrickej sérii. Budúcnosť potenciálnej mexickej ePrix sa rieši už niekoľko týždňov. Šéf Formuly E Alejandro Agag potvrdil, že dejisko pretekov je stanovené. Stále však čakáme na november, kedy má byť oznámené posledné voľné miesto v kalendári pre sezónu 2015/2016.

Zdroj blízky portálu Formula E Zone potvrdil, že zástupcovia hlavého mesta nechcú vytvoriť mestský okruh, keďže množstvo financií investovali na rekonštrukciu okruhu Autódromo Hermanos Rodríguez, ktorý hostil svoju prvú veľkú cenu F1 v roku 1992. Formula E však uprednostňuje výlučne mestské okruhy, ktoré potvrdzujú filozofiu celej série.

Okruh v srdci Mexiko City

Spomínaný mexický okruh je však blízko centra hlavnej metropoly. Od centra je to len dvadsať minút autom a od medzinárodného letiska dokonca len štrnásť. Podľa dostupných informácií sa mexickým zástupcom podarilo presvedčiť predstaviteľov Formuly E a preto sa môže ľahko stať, že sa elektrický šampionát prvýkrát predstaví aj na plnokrvnej pretekárskej trati. V hre je aj zmena dátumu pretekov, ktorá sa môže udiať rovnako ako v prípade otváracích pretekov blížiacej sa sezóny v Pekingu.

Podoba okruhu zatiaľ nie je známa a ak Formula E potvrdí Mexiko City a trať Autódromo Hermanos Rodríguez ako dejisko piatych pretekov druhej sezóny, bude zaujímavé, pre akú podobu okruhu sa organizátori rozhodnú.

Zdroj: Formula E Zone

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *