Uvidíme v Extreme E legendárneho Carlosa Sainza?

foto: Extreme E

V posledných dňoch sme zachytili nesmierne zaujímavú, ba priam kurióznu správu z prostredia pripravovanej série Extreme E. Autosport informoval, že v novom projekte by mohol štartovať dvojnásobný majster sveta WRC a štvornásobný víťaz Rely Dakar Carlos Sainz.

Okrem toho má 58-ročná legenda na konte množstvo víťazstiev naprieč rôznymi kategóriami s dôrazom na rely a terénne preteky. Ako informuje vyššie uvedený zdroj, Sainz testoval v októbri vo Francúzsku vozidlo ODYSSEY 21 a podľa všetkého by mal byť jedným z jazdcov premiérovej sezóny.

„Extreme E je nový šampionát v rámci mojej špecializácie. Je zaujímavý, pretože predstavuje celkovú elektrickú tému. Stále nie je úplne jasné, ako bude vyzerať formát pretekov, ale teším sa na to. Všetko analyzujeme. Dakar však zostane mojou prioritou,“ prezradil otec Carlosa Sainza mladšieho, ktorý zažíva už svoju šiestu sezónu v F1.

Hamilton pred štartom Extreme E: Vždy som chcel mať vlastný tím

Španiela by do série mohol pritiahnuť aj jeho dlhoročný priateľ a zakladateľ Extreme E Alejandro Agag. „Toto auto je elektrické, ale má takmer šesťsto koní. Je to veľmi výkonné auto. Preteky trvajú o čosi menej a ja musím lepšie pochopiť ich formát. Ale Alejandro je môj dobrý priateľ a ja sa na to teším. Nevylučujem to.“

„Šampionát vyzerá dobre. Pochádza z rovnakého sveta ako ja. Mám rád terén a myslím si, že musíme začať chápať elektrickú problematiku. Je to ďalší krok. V mojej kariére to bude ďalšia výzva. Samozrejme sa na to teším,“ dodal Sainz, ktorý svoj príchod o šampionátu priamo nepotvrdil, ale jeho slová sú veľavravné. Uvidíme…

foto: Extreme E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *