Uvidíme vo Formule E prvého Rakúšana? Rozhodne o tom BMW

Philipp Eng
foto: BMW Motorsport

BMW má po skončení šiestej sezóny pred sebou náročnú otázku – kto bude tímovým kolegom Maximiliana Günthera?

Pilot DTM Philipp Eng pre Autosport prezradil, že by o miesto vo Formule E rád zabojoval. Práve jeho meno sa spomína ako možná náhrada za Alexandra Simsa, ktorý sa rozhodol pre odchod do Mahindry. Druhým najčastejšie rezonujúcim menom je Lucas Auer.

Rakúšan Eng má za sebou testy vo vozidle BMW a ponuku na príchod do tímu by prijal. „Áno, stopercentne. Je to skvelý šampionát s mnohými, mnohými vynikajúcimi pilotmi. Formulu E som, samozrejme, sledoval, keďže BMW je v nej výrazne zapojené a má za sebou úspešnú sezónu. Bolo by pre mňa výborné, keby som opäť jazdil v monoposte.“

BMW si ponecháva Günthera, Simsov náhradník by mal byť známy už čoskoro

„Nikdy som sa netajil mojím názorom na Formulu E, som jej veľký fanúšik. Páčia sa mi preteky. Páči sa mi technológia, ktorá je za tým, a z hľadiska inžinieringu som skutočne ohromený. Ako pretekár musíte byť vždy pripravený prakticky na všetko. Či je to možnosť na ďalší rok? Prajem si, aby to tak bolo. Zatiaľ ale nepadlo rozhodnutie, takže nemôžem povedať áno alebo nie, keďže nič bližšie neviem,“ pokračuje Eng.

Momentálne je pevnou súčasťou DTM, ktorá sa od Formuly E výrazne líši. „Je to úplne iné. Bolo zvláštne opäť sedieť uprostred auta, pretože v jednosedadlovom monoposte som nejazdil od roku 2010. Potom tu máme pneumatiky do každého počasia. Tieto zmesi sú veľmi špeciálne. Musíte s nimi narábať jedinečným spôsobom.“

„Je veľmi pôsobivé, koľko mozgovej kapacity ako jazdec potrebujete na zvládanie všetkých možných scenárov a nastavení. Určite si v budúcnosti viem predstaviť pôsobenie vo Formule E. Ale ako som povedal, neviem či sa tak stane,“ dodal 30-ročný rodák zo Salzburgu.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *