V Audi majú pred štartom sezóny pohodu: taliansky kávovar, slnečníky…

foto: Audi AG

Obhajcovia tímového titulu z Audi Sport ABT Schaeffler vstupujú do novej sezóny plní očakávania. Päťmesačné čakanie na prelomový piaty ročník sa skončí už 15. decembra v saudskoarabskom Rijáde.

Nemci sa budú v ročníku 2018/19 spoliehať na nové vozidlo druhej generácie e-tron FE05 a predovšetkým na dvojicu osvedčených jazdcov, ktorí sú súčasťou tímu už od premiérovej edície 2014/15. Lucas di Grassi je šampiónom tretej sezóny a vlani podával solídne výkony aj jeho kolega Daniel Abt.

Piate sezóna bude aj o cestovaní, pretože kalendár zahŕňa mnoho svetových miest na piatich kontinentoch. Jazdci, tímy a technika precestujú počas roka viac ako 70-tisíc kilometrov. Viac ako osem ton techniky Audi je už na ceste do Saudskej Arábie. Okrem oboch vozidiel sa sponzor nemeckého tímu DHL stará aj o ďalšie garážové vybavenie vrátane nástrojov pre mechanikov. Dôležitý je aj oddych, preto v spomínanom balíku nechýba taliansky kávovar, špičková audio sústava, či dvanásť slnečníkov a dáždnikov.

„Je to ako ruleta. Žiadne ďalšie stávky. Naša nová pohonná jednotka bola zapečatená, predsezónne testy sú minulosťou a autá boli naložené. Keď všetky boxy otvoríme, bude to znamenať, že sa už naozaj začala nová sezóna. Na túto chvíľu sme sa počas niekoľkých uplynulých mesiacov intenzívne pripravovali. Takže sa veľmi tešíme,“ prezradil šéf Audi Allan McNish.