V Berlíne by sa mohlo jazdiť aj v protismere, obmedzenia predstavujú výzvu

Berlín - fanúšikovia
Foto: Formula E

Jazda v protismere na okruhu Tempelhof by mohla byť jednou z troch možností počas augustového superfinále. Informuje o tom The-Race.com.

V prvej polovici augusta budeme sledovať tri dvojité podujatia na bývalom letisku, ktoré rozhodnú o šampiónovi. Od 5. do 13. augusta uvidíme šesť podujatí na troch rôznych verziách trate. Možné sú ďalšie úpravy a zmeny konfigurácie. Celú prípravu výrazne sťažujú obmedzenia súvisiace s COVID-19. Preteky sa uskutočnia bez účasti divákov.

Spoluzakladateľ a zástupca šéfa šampionátu, Alberto Longo, pre vyššie uvedený zdroj prezradil viac. „Radi zachovávame paritu a rovnosť pre všetky tímy, takže čím viac prezradíme, tým viac vecí budú tímy testovať a zníži sa efekt prekvapenia. Uvažujeme o špeciálnych zmenách pre pravdepodobné tri rôzne konfigurácie trate v priebehu troch dvojitých podujatí.“

PODCAST: Formula E sa vráti k zastávkam v boxoch, sezóna vyvrcholí v Berlíne

Bezpečnostné opatrenia umožňujú účasť maximálne tisícky ľudí v areáli bývalého letiska. To však nie je všetko. „Od začiatku sú stanovené veľmi jasné pravidlá, pretože hlavnou výzvou, ktorej sme čelili, bol zákaz cestovania. Bolo veľmi presne dané, čo sa môže otvoriť a čo všetko je potrebné splniť. Pred 60 dňami sme sa začali riadiť pokynmi miestnej vlády. Berlín a Nemecko boli od začiatku za usporiadanie pretekov.“

Obmedzenia sa týkajú aj počtu členov tímov, ktorý by sa mal pohybovať na úrovni dvadsiatich ľudí. Mnoho vecí bude riešených na diaľku. „Existujú obmedzenia ako limit 1000 ľudí a náš ekosystém zvyčajne zahŕňa až 5000 účastníkov. Každý z nás vynaložil obrovské úsilie, aby znížil počet svojich ľudí. Iba tak totiž môžu preteky prebehnúť,“ dodal Longo.

Alberto Longo
foto: Formula E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *