V budúcoročnom kalendári chýba Paríž, od roku 2023 bude jeho stabilnou súčasťou

foto: Formula E

Formula E len tento týždeň zverejnila kalendár budúcej sezóny a mnohých prekvapilo, že sa v ňom nenachádza Paríž. Ako však informuje The Race, francúzska metropola by sa do kalendára mala vrátiť od prvej sezóny s vozidlami Gen3, konkrétne v roku 2023.

Vedenie série sa s vedením mesta dohodlo na návrate o dva roky v snahe čo najviac minimalizovať „rušenie“ obyvateľov mesta, keďže na jeseň budúceho roka sa vo Francúzsku uskutočnia prezidentské voľby. Posledná Paríž E-Prix sa konala v roku 2019, návrat tak príde po štyroch rokoch. Podľa vyjadrení vedenia šampionátu sa Formula E do Paríža vráti každý rok v rámci tejto dekády.

Preteky v tomto ikonickom meste zažili premiéru pred piatimi rokmi a doteraz patrili k najpopulárnejším z hľadiska reklamy a partnerov. Naopak, jazdci trať relatívne často kritizovali a označovali ju za priúzku a primalú.

Formula E predstavila rekordný kalendár s minimálne tromi novými mestami!

 

Spoluzakladateľ a zástupca šéfa série Alberto Longo pre The Race povedal, že Formula E je nadšená, že sa do Paríža môže vrátiť, keďže je to pre sériu jedno z kľúčových miesto. „So starostkou Paríža, Anne Hidalgovou, a jej tímom, máme veľmi blízky vzťah a absolvujeme konštruktívne dialógy.“

Nové a rýchlejšie autá tretej generácie si vyžadujú aj úpravy trate. „Povedzme, že plánujeme pozmenenie trate pre tieto autá. Myslím si, že rozhodnutie bolo veľmi jednoduché a od roku 2023 budeme v Paríži v každej sezóne. Pracujeme na podpise výrazne dlhodobej zmluvy s mestom, pretože Francúzsko a Paríž považujeme za jedno z vlajkových podujatí.“

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *