V Extreme E jazdiť zrejme nebudem, ale chcem pomôcť vybudovať dobrý šampionát, tvrdí di Grassi

foto: Extreme E

Šampionát Extreme E sa pripravuje na svoj premiérový ročník, ktorý by mal odštartovať v priebehu marca budúceho roka. Pôvodne sa mala nová séria začať v januári, ale pandémia ovplyvnila aj tento projekt.

Celý kolotoč sa pripravuje na oficiálne predsezónne testy, ktoré by mali prebehnúť počas jesene a zimy. Za volantom elektrických SUV by sa mohlo predstaviť viacero známych mien. Mimochodom, zo šestnástich možných jazdcov a jazdkýň poznáme zatiaľ iba tri mená, takže priestoru na zaplnenie je pomerne dosť. Spomínanými menami sú Sara Priceová a Kyle LeDuc z Chip Ganassi Racing a Mattias Ekström, ktorý bude reprezentovať tím ABT spolupracujúci s prvým konštruktérom série – značkou CUPRA.

Medzi jazdcami, ktorí by sa mohli predstaviť počas spomínaných testov, sa nachádza viacero známych mien z Formuly E. Jedným z nich je niekdajší šampión Formuly E, Lucas di Grassi, ktorý pre e-formel.de prezradil, že neočakáva svoje zapojenie do série. „Pravdepodobne tam aj tak nebudem jazdiť. Nie je to môj druh motošportu, nikdy som neriadil rely auto. Som v Extreme E, pretože mám dobré vzťahy s Alejandrom a chcem pomôcť vybudovať dobrý šampionát. Ale vôbec netuším, ako tieto veci riadiť. Aj keď je to určite zábava.“

CUPRA prvým konštruktérom v Extreme E, za volant sa posadí skúsený Ekström (Foto+Video)

Brazílčan je podľa vlastných slov v kontakte s tímom ABT, ktorý spolupracuje aj s jeho zamestnávateľom vo Formule E, Audi. „Ak sa ma na to tím opýta, budem o tom uvažovať. Nehľadám však aktívnu pozíciu v Extreme E. Už som dvakrát hovoril s ABT Sportsline a opýtal som sa ich, ako to vyzerá s jazdcami.“ To je však vzhľadom na nedávne správy z tímu ABT o angažovaní Ekströma bezpredmetné, keďže druhým zástupcom dvojčlennej posádky musí byť žena.

Pre di Grassiho by sa v prípade záujmu mohlo nájsť miesto v zostávajúcich šiestich tímoch, ktoré zatiaľ nepredstavili ani jedno z dvojice očakávaných mien. „Človek by nikdy nemal povedať, že to niekedy v budúcnosti nebude chcieť skúsiť. Možno raz opustím Formulu E a vtedy by som si mohol vyskúšať zopár sérií. Teraz na to ale nemám čas. V niekoľkých nasledujúcich rokoch chcem získať ďalší titul vo Formule E.“

„Ešte je veľmi skoro, ale Extreme E je dobrý projekt. Táto séria môže mať obrovský vplyv na motošport, pretože opäť využíva voľný priestor. Je to medzera aj v elektrickom motošporte. Všetky dejiská a umenia organizácie robia z Extreme E veľkolepú marketingovú platformu. Myslím si, že to bude úspešný projekt,“ uzavrel di Grassi.

Lucas di Grassi
foto: Audi Communications Motorsport / Michael Kunkel

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *