V Grónsku po dráme triumf tímu Andretti United (Video)

Catie Munningsová a Timmy Hansen
foto: Colin McMaster

Tím Andretti United vyhral víkendovú Arctic X Prix na území Grónska. Tretie podujatie premiérovej sezóny Extreme E prinieslo ešte len druhých víťazov.

Po tom, čo v Saudskej Arábii aj Senegale vyhral tím Rosbeg X Racing, tentoraz triumfovala dvojica Andretti United Catie Munningsová a Timmy Hansen. Stajňa Lewisa Hamiltona X44 prišla o šancu na výhru po defekte a stajňu Nica Rosberga odstavila porucha auta.

Víťazná dvojica, ktorá vyhrala druhé semifinále, vstúpila do finále s Munningsovou. Práve ona zaznamenala najhladší štart, keďže vozidlá JBXE a Acciona Sainz kolidovali, rovnako ako dvojica Sébastien Loeb z X44 a Molly Taylorová z tímu Rosberg. Munningsová neskôr ustúpila z prvej pozície v prospech Loeba a Taylorovej.

Loeb krátko nato viedol pred vjazdom do zóny striedania pretekárov s osemnásťsekundovým náskokom. Nevyhol sa však defektu, ktorý sa snažil opraviť sám Loeb s ešte jedným členom tímu.

Do vedenia sa tak dostal Hansen, ktorý vymenil Munningsovú. Za dvojicou Andretti United sa ocitol Johan Kristoffersson z tímu Rosberg, ktorý nahradil Taylorovú, Hansen a Kristoffersson spolu v úvode bojovali, ale druhý menovaný sa čoskoro ocitol v problémoch. Po skoku do vzduchu a následnom dopade jeho auto zlyhalo.

Vďaka tomu sa Hansen ocitol v takmer trojsekundovom náskoku pred Mikaelou Åhlin-Kottulinskou z JBXE. Hansen sa aj vďaka umnému využitiu výhody Hyperdrive tešil z prvého triumfu v Extreme E pred pilotkou JBXE.

O treťom mieste rozhodovala až cieľová fotka. O päť stotín sekundy rýchlejšia bola napokon dvojica tímu Acciona Sainz Carlos Sainz a Cristina Gutiérrezová. Na štvrtom mieste skončil tím X44 pred Rosberg X Racing

Priebežným lídrom je stále dvojica tímu Rosberg X Racing s deväťbodovým náskokom pred stajňou X44. Takto vyzerá kompletné priebežné poradie:

Výsledky Extreme E

 

V súboji dvoch majstrov sveta F1 je tak stále o čosi úspešnejší Rosberg, ktorý bol priamo v Grónsku. Lewis Hamilton mal dnes iné povinnosti, keďže ho čakala Veľká cena Belgicka, ktorá sa pre silný dážď napokon predčasne ukončila.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *