V Pueble sa v noci debatovalo o zmenách sekcie, na ktorú doplatili Vergne a Bird (Video)

foto: Formula E

Jednou z hlavných tém po včerajších pretekoch bol výjazd z ôsmej zákruty, kde sa hlavná časť trate spája so sekciou aktivačnej zóny útočného režimu.

Ako informuje The Race, počas noci prebiehali v Pueble diskusie o zmenení tejto sekcie, pred ktorou sa nachádza aktivačná zóna. Tá je prvýkrát v histórii Formuly E umiestnená mimo trate a je oddelená trávnatým povrchom.

Bývalý dvojnásobný šampión Jean-Éric Vergne aj jeden z ašpirantov na zisk prvenstva v tejto sezóne Sam Bird včera na spomínanom mieste kolidovali s dvojicou Mahindry, Alexandrom Simsom a Alexom Lynnom. Oba incidenty vznikli po využití aktivačnej zóny Vergnom a Birdom a ich následnom návrate na trať. Obe kolízie zostali bez trestov.

Prvá kolízia sa týkala Vergna, ktorý jazdil na treťom mieste a aktivoval útočný režim. Pri návrate na trať ho na stenu natlačil Sims. Po poškodení zavesenia musel odstúpiť, čo ho veľmi mrzelo, pretože včera mohol pokojne vyhrať.

 

 

O tri kolá neskôr sa niečo podobné odohralo medzi Birdom a Lynnom. Pre pilota Jaguaru sa preteky okamžite skončili, keďže zničené bolo riadenie aj zavesenie kolies. Birdov monokok bol nepoškodený.

 

Ako informuje uvedený zdroj, FIA zrejme v súvislosti s dnešnými pretekmi nič nezmení, ale je to otázne.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *