V Rijáde sa začne tretia sezóna Jaguaru vo Formule E

foto: © FIA Formula E

Tím Panasonic Jaguar Racing sa pomaly udomácňuje vo Formule E a v sezóne 2018/2019 by chcel svoje minulé výsledky potvrdiť. Šancu na to bude mať už v sobotných pretekoch v Rijáde, kde odštartuje nová éra elektrického kolotoča.

V novom vozidle Jaguar I-TYPE3 uvidíme nezmenenú jazdeckú dvojicu Nelson Piquet ml. a Mitch Evans. „Neviem sa dočkať štartu našej tretej sezóny vo Formule E. Využili sme naše vedomosti z prvých dvoch sezón, aby sme sa uistili, že postavíme čo najkonkurencieschopnejšiu pohonnú jednotku. Snáď sme pred otváracími pretekmi v dobrej pozícii. Naše doterajšie najväčšie úspechy sme zaznamenali vo vlaňajšej sezóne a snáď sa aj vďaka Nelsonovi a Mitchovi vrátia. Som optimista. Máme správny tím a správne autá na to, aby sme v každých pretekoch bojovali o body a pódia,“ nechal sa počuť šéf tímu James Barclay.

Na minulú sezónu bude chcieť dať zabudnúť skúsený Piquet, ktorému sa nedarilo najmä kvôli technickým problémom. „Som odhodlaný pokračovať v minuloročnom raste tímu. Chcem bojovať o body a pódiá. Mitch a ja sme pred sezónou tvrdo pracovali, aby sme boli v aute rýchli. Obaja sme na preteky pripravení a nevieme sa dočkať začiatku.“

„Náročnosť súťaže vo Formule E rastie každým ročníkom, ale práca, ktorú tím odviedol, nás posunula do dobrej pozície. Mohli by sme byť na čele. Moje prvé pódium som získal vlani v Hongkongu a tento výsledok by som chcel opakovať pravidelne. Verím, že s novým autom je to možné. Budem chcieť vyhrať. To ma dostane každé ráno z postele,“ dodal Evans.

 

Mohlo by vás zaujímať:

VIDEO: Začína sa nová sezóna šampionátu Formula E!