V sezóne 2015/2016 uvidíme na štartovom rošte desať tímov

Rovnako ako v premiérovej sezóne, aj v tej ďalšej uvidíme medzi súťažiacimi dvadsať vozidiel, čo sa rovná desiatim tímom. Začiatkom týždňa informovala Svetová automobilová federácia (FIA), že v sezóne 2015/2016 dostane priestor osem výrobcov v prvej celosvetovej elektrickej sérii. To viedlo k nedorozumeniam, pretože mnohí zainteresovaní si výrobcov zamenili za tímy.

Medzi osmičku výrobcov, ktorí budú produkovať komponenty ako motory, prevodníky a prevodovky, patria ABT Sportsline, Andretti, Mahindra, Motomatica, NEXTEV TCR, Renault Sport, Venturi Automobiles a Virgin Racing Engineering. Títo výrobcovia musia byť pripravení na to, že by mohli zásobovať aj viac ako iba jeden tím.

„Jedným z kľúčových elementov Formuly E je pravidlo, ktoré sme zaviedli. Hovorí o tom, že hociktorý z tímov môže zodvihnúť ruku a povedať – chceli by sme mať vašu pohonnú jednotku – a výrobcovia sú povinní predávať komponenty v istej limitovanej cene,“ povedal šéf série Alejandro Agag, ktorý dodal: „S týmto pravidlom budú môcť malé tímy nakúpiť technológie tých veľkých a my tak dosiahneme vyššiu úroveň súťaže,“

Okrem toho budú môcť tímy dobrovoľne využívať aj súčasné pohonné jednotky a prevodovky, ktoré poskytujú McLaren a Hewland. V ďalšom ročníku budú stajne využívať rovnaké šasi od Sparku, ako v tomto roku.

Zdroj: FIA

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *