V sobotu čaká na pretekárov pekelne horúca Santiago E-Prix (Video)

foto: Formula E

Santiago E-Prix ukončí v sobotu takmer dvojmesačnú prestávku, ktorá sa začala po novembrových otváracích pretekoch v Rijáde. Tešiť sa môžeme na pútavú sobotu.

Vlani sa o to postaralo predovšetkým počasie, ktoré robilo starosti pilotom a tímom. Tie museli reagovať na prehrievanie monopostov a systémov. Podobné poveternostné podmienky očakávame aj tento rok. V čase pretekov by sa teplota vzduchu mala podľa predpovede počasia pohybovať na úrovni 35 stupňov Celzia.

Z hľadiska času prebehnú tretie preteky sezóny pre slovenských fanúšikov v pohodlnom čase. Prvý meraný tréning štartuje napoludnie, druhý krátko po štrnástej hodine. O dve hodiny neskôr prebehne veľmi dôležitá kvalifikácia a preteky štartujú o 20:00.

Okruh

Na jazdcov čaká v porovnaní s minulým rokom výrazne pozmenený okruh. Organizátori veria, že vykonané zmeny by mohli priniesť ešte viac akcie a súbojov. Minulosťou je šikana, po ktorej odstránení vznikla dlhá tiahla ôsma zákruta. Práve na jej konci môžeme očakávať maximálne rýchlosti a pokusy o predbiehanie.

foto: Formula E

Poradie

Aktuálnym lídrom je Alexander Sims z BMW, ktorý má päťbodový náskok pred Stoffelom Vandoornom z Mercedesu a ďalšie štyri body stráca Sam Bird. Medzi tímami má na čele dvojbodový náskok Mercedes pred Virginom. O bod menej má tretie BMW.

História

V doterajších dvoch čilských pretekoch sa zrodili pomerne rôznorodé výsledky. V roku 2018 zvíťazil Jean-Éric Vergne, ktorý vtedy získal aj pole position. Pódium doplnili André Lotterer a Sébastien Buemi. Vlani vyhral Sam Bird pred Pascalom Wehrleinom a Danielom Abtom. Minuloročnú pole position si uchmatol Buemi.

Harmonogram Santiago E-Prix

12:00 – 12:45

prvý meraný tréning

14:15 – 14:45

druhý meraný tréning

16:00 – 17:05

kvalifikácia

20:03

štart pretekov (45 minút + 1 kolo)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *