VIDEO: V sobotu ráno budeme sledovať premiérovú San-ja E-Prix

foto: David Mark (Pixabay)

Počas víkendu si opäť nepospíme, pretože v noci z piatka na sobotu sa začne dianie pred premiérovou San-ja E-Prix v Číne. Pôjde o druhé preteky na čínskom území za sebou, keďže počas druhého marcového víkendu sme sledovali rušné preteky v Hongkongu.

San-ja

Ostrov Chaj-nan, často prezývaný ako čínsky Havaj, je najmenšou čínskou provinciou a domovom národného kozmodrómu. San-ja je najpopulárnejším tropickým rezortom s populáciou okolo 700-tisíc obyvateľov. San-ja je v poradí 21. mesto hostiace preteky Formuly E.

Okruh

Na jazdcov čaká pochopiteľne nový okruh, ktorý ponúkne nové možnosti. Piloti si zmerajú sily na 2,236 km dlhej trati, ktorá ponúkne jedenásť zákrut, ale aj dlhé rovinky v prostredí piesočnatej pláže.

foto: © FIA Formula E

 

Aktuálne poradie

Poradie medzi pilotmi je veľmi tesné. Na prvom mieste je Sam Bird na Virgine, ktorý má však iba jednobodový náskok pred druhým Jeromom d´Ambrosiom na Mahindre. Ďalší bod stráca tretí Lucas di Grassi z Audi i štvrtý Edoardo Mortara vo farbách Venturi. Medzi tímami vedie Virgin s deväťbodovým náskokom pred Audi, ďalšie tri body stráca tretia Mahindra. Takto vyzerá kompletné priebežné poradie.

Päť pretekov, päť víťazov

Piata sezóna je zaujímavá nielen kvôli útočnému režimu či napínavým pretekom, ale aj vďaka vyrovnanosti štartového poľa. Dôkazom toho je fakt, že v prvých piatich podujatiach sa z víťazstva zakaždým tešil iný pilot. V Rijáde triumfoval António Félix da Costa na BMW, v Marrákeši Jerome d´Ambrosio na Mahindre, v Čile vyhral Sam Bird na Virgine. Ďalšie preteky v Mexiku ovládol Lucas di Grassi na Audi a naposledy v Hongkongu zvíťazil Edoardo Mortara na Venturi. Mnohí si tak kladú otázku: Kto bude prvým dvojnásobným víťazom pretekov aktuálnej sezóny?

Harmonogram San-ja E-Prix

čas

podujatie

0:30 – 1:15

prvý meraný tréning

2:35 – 3:05

druhý meraný tréning

4:20 – 5:00

kvalifikácia

5:05 – 5:20

Super Pole

8:00

San-ja E-Prix (45 minút + 1 kolo)

 

Tagy: