V tejto sérii je možné všetko, myslí si d´Ambrosio

António Félix da Costa a Jerome d´Ambrosio v Miami
António Félix da Costa a Jerome d´Ambrosio v Miami

Jerome d´Ambrosio sa v premiérovej sezóne Formuly E nestráca. Vďaka vyrovnaným výkonom získal vcelku slušný počet bodov a pred sobotnými pretekmi v americkom Long Beach mu patrí priebežná siedma pozícia v hodnotení pilotov. Jazdec stajne Dragon Racing skončil najlepšie na štvrtom mieste, ktoré si vyjazdil v posledných pretekoch v Miami. Podobný bodový prídel by chcel belgický pretekár zopakovať aj v Long Beach.

Samotný pilot hodnotí prebiehajúcu sezónu vcelku pozitívne. „Myslím si, že máme veľmi vyrovnaný rok, zbierame body takmer v každých pretekoch. V Argentíne sme mali smolu, ale inde sme zbierali dostatok bodov. V Miami sme skončili štvrtí a to bol pre nás dobrý krok. Je tu však mnoho ďalších menších vecí, ktoré musíme robiť lepšie. Je pre nás povzbudzujúce vedieť, že vývoj auta ide správnym smerom. Každá trať je nová, takže počas všetkých ePrix sa chceme učiť novým veciam,“ prezradil pilot stajne Dragon Racing.

Jerome d´Ambrosio skončil zatiaľ najlepšie štvrtý. Logicky by malo byť jeho ďalším cieľom pódium. „Úprimne, ak budeme robiť veci správne a ja budem pokračovať v progrese z hľadiska manažovania energie, tak by sme mohli byť blízko. V Miami sme v skutočnosti nepodali náš maximálny výkon a na pódium sme stratili iba jedno miesto. Síce sme naň nedosiahli, ale myslím si, že výkonnosť na to máme. Snáď sa pódia čoskoro dočkáme a teším sa aj na prvé víťazstvo.“

Belgičan jazdí za tím Dragon Racing, pre ktorý sú preteky na americkej pôde domovským podujatím. Rovnako to platilo aj pre ePrix v Miami. „Bolo to naozaj skvelé. Mali sme tam množstvo hostí a pre nás je dôležité, aby sme ako americký tím podali dobrý výkon a predviedli ľuďom, čoho sme schopní. Myslím si, že toho dokážeme ešte viac a teším sa na preteky v Long Beach. Formula E prebieha v mestách, čo je skvelé. V niektorých iných sériách je len zopár takých podujatí ročne ako v Miami, ale vo Formule E je to vždy dobré divadlo s intenzívnym pretekaním sa,“ pokračuje d´Ambrosio.

Jerome d´Ambrosio - Punta del EsteVýborný výkon podal pilot stajne Dragon Racing v malajzijskej Putrajayi, kde štartoval až z posledných priečok, prebojoval sa až na piatu pozíciu. Potom však prišla diskvalifikácia pre nadmernú spotrebu energie. Skúsený d´Ambrosio si elektrický monopost pochvaľuje: „Skvelé je to, že súperíte so skúsenými pilotmi z iných sérií a preteky sú preto neuveriteľné. Bolo to už dávno, čo sme zažívali na trati toľko zábavy. Aj keď štartujete z osemnástej alebo devätnástej pozície, tak viete, že máte šancu prebojovať sa dopredu. Manažovanie energie je rozhodujúce a je vzrušujúce byť súčasťou tohto šampionátu.“

Okruh v Long Beach je rovnako ako všetky trate pre pilotov neznámou. „Trať som videl a aj som si ju prostredníctvom simulátora vyskúšal. Všetky trate FE sú zaujímavé, čo ste mohli vidieť aj počas minulých ePrix. Nejde iba o samotný okruh, dôležité je aj miesto. Trate sa od seba trochu líšia, ale Formula E je o meste a krajine, ktorú navštívime. Z pohľadu pretekov je to však úplne jedno. To je to, čo mám na Formule E rád. V ostatných kategóriách musíte jazdiť osamotene, alebo sa k predbiehaniu dostanete jediný krát počas pretekov. V tomto formáte ide predovšetkým o to, aby monoposty dorazili do cieľa,“ myslí si d´Ambrosio.

Ak bude pilot stajne Dragon Racing pokračovať vo svojich výkonoch tak ako doteraz, môže pomýšľať na vyššie priečky v konečnom hodnotení pilotov. „Myslím si, že s takýmito tesnými výsledkami je možné všetko. Na špicu strácam 33 bodov a ak pôjde nasledujúci víkend podľa mojich predstáv, tak sa môžem výrazne dotiahnuť. Naším cieľom je víťazstvo a boj o titul. Práve to je na Formule E skvelé, je to otvorené a nepredvídateľné,“ dodal s nádejou d´Ambrosio.

Zdroj: FIA

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *