V tíme TECHEETAH vopred neoslavujú, ubránia sa pred Audi?

foto: © FIA Formula E

Stajňa TECHEETAH je síce „iba“ zákazníckym tímom Renaultu, ale aj napriek tomu vedie priebežné poradie tímov a medzi pretekármi dominuje jej jazdec Jean-Éric Vergne.

Za istých okolností by mohla čínska stajňa oslavovať zisk oboch titulov už v najbližších pretekoch, ktoré sa uskutočnia v Zürichu. „Z hľadiska tímu je boj o titul maratónom a nie šprintom. Nemáme inú možnosť, musíme ísť postupne po pretekoch. Nebudeme nič brať ako samozrejmosť, nebudeme arogantní,“ prezradil Yim je pre e-racing365.

pretekoch v Berlíne sa najviac darilo Audi, ktoré sa vďaka svojmu prvému dvojitému triumfu v šampionáte doťahuje na vedúcu priečku TECHEETAH. „Nedokážete sa efektívne brániť, keď vidíte prichádzajúce silné Audi. Musíme zbierať čo najviac bodov a využiť každú možnosť. JEV predviedol fantastický manéver na Buemiho, vďaka čomu sa dostal na tretie miesto.“

„Vedeli sme, že André toho kvôli trestu a šetreniu energie veľa urobiť nemohol. V správnom čase, keď mal o tri alebo štyri percentá viac energie ako ostatní, začal útočiť a získavať pozície. Boli to z jeho strany dobré preteky a naďalej ukazuje svoje remeslo a takisto aj hrubú rýchlosť,“ dodal na záver Yim.