Valencia zatiaľ hostila len predsezónne testy, v roku 2021 by mohla privítať aj preteky

foto: Formula E

Valencia sa z ničoho nič ocitla na zozname potenciálnych dejísk pretekov Formuly E v sezóne 2021. Informuje o tom španielske periodikum ABC.

Okruh Ricarda Torma hostil oficiálne predsezónne testy šampionátu na prelome novembra a decembra. Vzhľadom na koronavírus, na s ním súvisiace a neutíchajúce obmedzenia rokuje vedenie šampionátu s vedením okruhu o pretekoch v prvej polovici roka 2021.

Formula E chce hneď na začiatku nového roka predstaviť podobu pozmeneného kalendára. Ten musel byť už niekoľkokrát zmenený. Šampionát pôvodne potvrdil prvé štyri podujatia sezóny, ktoré mali zaobstarať dve dvojité E-Prix v čílskom Santiagu a saudskoarabskom Rijáde. Nedávno však bolo potvrdené, že preteky v Čile sa odkladajú, tým pádom aj štart nového ročníka.

COVID-19 odkladá začiatok sezóny, tú zrejme odštartujú dvojité nočné preteky v Rijáde

Počas spomínaného ohlásenia a potvrdenia prvej fázy sezóny by sme sa mali dozvedieť aj dátum odložených pretekov na juhoamerickej pôde. Podujatie by sa malo konať ešte v prvom kvartáli roku 2021.

Preteky vo Valencii by mohli nahradiť podujatie v čínskom San-ja. Stať by sa tak mohlo buď koncom apríla, alebo začiatkom mája. Otáznikov je v tejto chvíli veľmi veľa a koronakríza rúca väčšinu poctivo naplánovaných podujatí.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *