Vandoorne dúfa, že berlínske verzie okruhu budú známe až tesne pred finále

Stoffel Vandoorne
foto: Formula E

Stoffel Vandoorne prezradil, že pred berlínskym finále nechce vidieť podobu tratí, ktoré rozhodnú o šampiónovi tejto sezóny. Pilot Mercedesu to povedal v rozhovore pre FormulaEZone.com.

Berlín prinesie v prvej polovici augusta šesť pretekov v priebehu deviatich dní na troch rôznych verziách okruhu. Vandoorne prezradil, že by podľa neho bolo lepšie, keby podoba jednotlivých verzií nebola známa. Podľa Belgičana by to prispelo k nepredvídateľnosti pretekov. Ak by boli konfigurácie trate odhalené skôr, tímy by ešte mali čas na prácu v simulátore, čím by sa mohlo vyriešiť množstvo otázok týkajúcich sa spotreby a nastavení.

„Neviem, či nám prezradia, čo idú spraviť s verziami trate. Tak trochu dúfam, že nám to nepovedia, pretože to by prispelo k nepredvídateľnosti týchto pretekov. Ľuďom by to dalo menej možností na prípravu,“ prezradil bývalý pilot F1, ktorý vo Formule E zažíva svoju druhú sezónu.

Vlaňajší jazdec už neaktívneho tímu HWA by privítal, ak by podrobnosti týkajúce sa okruhov zostali v tajnosti. „Išlo by o to, ako sa s danými okolnosťami vyrovnáte na poslednú chvíľu. Preto dúfam, že nám neposkytnú skoré informácie. Povedzme, že nám ich dajú neskoro, takže sa medzi pretekmi tak trochu premieša štartové pole,“ dodal Vandoorne, ktorý je v priebežnom poradí na šiestom mieste.

V Berlíne by sa mohlo jazdiť aj v protismere, obmedzenia predstavujú výzvu

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *