Vandoorne je lídrom virtuálneho poradia, Mercedes je takisto na čele

Stoffel Vandoorne
Zdroj: Formula E

Stoffel Vandoorne vyhral včerajšie virtuálne preteky v New Yorku a dostal sa na čelo priebežného poradia. Pilot Mercedesu má pred druhým Pascalom Wehrleinom jednobodový náskok a budúcotýždňové dvojité preteky, ktoré rozhodnú o titule, budú nesmierne napínavé.

Vandoorne vyhral štvrtú virtuálnu kvalifikáciu v sérii, ale až včera sa dočkal premiérového triumfu v e-sérii Race at Home Challenge. Po štarte z prvého miesta mu výrazne pomohla veľká kolízia hneď v prvej zákrute, z ktorej sa ako jediný dostal bez akejkoľvek časovej straty. Svoj náskok na čele neustále zvyšoval a ten v cieli činil neuveriteľných osemnásť sekúnd.

„Trvalo dlho, kým sme konečne vyhrali preteky,“ povedal po včerajšku Vandoorne. „Je to skvelý výsledok. Pole position, víťazstvo v pretekoch a aj najrýchlejšie kolo pretekov, takže tento deň hodnotím ako vydarený. Trvalo to naozaj dlho, ale dnes sme boli rýchlejší a nemali sme žiadne problémy. Svoju prácu sme odviedli na 99 percent.“

Menej sa darilo Nyckovi de Vriesovi, ktorý obsadil až pätnásty post a v priebežnom poradí je ešte o pozíciu nižšie. Mercedes sa vďaka včerajšej výhre posunul na prvé miesto medzi tímami a pred druhou Mahindrou má päťbodový náskok.

Vandoorne sa dočkal virtuálneho triumfu a pred finále je na čele šampionátu (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *