Vandoorne nemyslí na F1, túži po víťazstve vo Formule E

Stoffel Vandoorne
foto: Daimler AG

Stoffel Vandoorne, ktorý absolvuje blížiacu sa sezónu v tíme Mercedes-Benz EQ, prezradil, že v tejto fáze svojej kariéry nemyslí na návrat do F1. Informuje o tom Autosport.

Belgičan sa po anabáze v McLarene rozhodol pre príchod do Formuly E, kde vlani absolvoval svoj prvý ročník v už neexistujúcom tíme HWA. Jeho najlepším miesto bola tretia pozícia vybojovaná v Ríme. Možno aj preto je v jeho prípade F1 na druhej koľaji. „Nepovedal by som, že o nej nejako premýšľam. Úprimne, cítim, že potrebujem dosiahnuť moje prvé víťazstvo. Niečo také som nezažil už niekoľko rokov a povedzme, že moje dva roky v McLarene mi príliš nepomohli.“

„Mnoho ľudí si tieto dve zlé sezóny pamätá, ale ja chcem byť naozaj konkurencieschopný a chcem čo najskôr vyhrávať. Ak sa mi to podarí, tak budem v lepšej pozícii. Myslím si, že mojou najväčšou šancou je uspieť s Mercedesom vo Formule E. Práve na to sa teraz sústredím,“ pokračuje Vandoorne.

Stoffel Vandoorne
foto: © FIA Formula E

Bývalý pilot F1 prezradil, aké sú jeho bližšie ciele pred nadchádzajúcou sezónou. „Rád by som vyhral alebo aspoň bojoval o triumfy. Snáď budeme mať potrebný potenciál, aby sme to dokázali. Na akékoľvek predpovede je však ešte priskoro. Zostal by som radšej pri zemi a uistil sa, že naše procedúry prebehnú správne, bez problémov. Na tom chceme stavať. Uvidíme. Všetko ukáže až čas. Možno budeme v Rijáde príjemne prekvapení,“ dodal pilot Mercedesu.

Mimochodom, len nedávno športový riaditeľ a šéf tímu F1 Toto Wolff prezradil, že Vandoorne aj nováčik Nyck de Vries sa môžu v prípade dobrých výkonov v budúcnosti ukázať aj v F1. Každopádne, bude zaujímavé sledovať, kto v budúcnosti nahradí dominantného Lewisa Hamiltona či jeho kolegu Valtteriho Bottasa.