Vandoorne o „monackom“ chaose: Mal som šťastie, že som nevypadol už v prvej zákrute (Video)

Zdroj: Formula E

Stoffel Vandoorne z Mercedesu skončil v sobotných virtuálnych pretekoch série Race at Home Challenge druhý. Všetko však mohlo byť inak.

V prvej zákrute hneď po štarte sa belgický pilot snažil dostať pred neskoršieho víťaza Pascala Wehrleina z Mahindry. Pri pokuse o manéver ho však zozadu atakoval Edoardo Mortara na Venturi, ktorý najprv poslal Vandoorna do hodín, ale opätovným kontaktom ho paradoxne zachránil pred úplným pretočením a pomohol mu tak zostať v správnom smere jazdy. Kolíziu si môžete pozrieť v tomto videu:

 

Vandoorne napokon pokračoval a do cieľa prišiel druhý s takmer štvorsekundovou stratou na Wehrleina. „Dalo by sa povedať, že som mal v prvej zákrute trochu šťastia, pretože to bol chaos a mnoho áut sa kĺzalo bokom. Mal som šťastie, že som prešiel prvou zákrutou, kde získal Pascal mierny náskok. Mal som aj šťastie, že som nebol vyradený a prežil som. S týmito pretekmi je to skutočne zložité,“ povedal jazdec Mercedesu pre oficiálny web šampionátu.

Po druhých bodovaných pretekoch, kde Vandoorne štartoval z pole position, ale nedokázal vyhrať, si tento raz udržal svoje miesto z kvalifikácie aj v cieli. „Štart z prvého miesta v Monaku znamená veľký rozdiel. Nepodarilo sa nám to, ale boli to celkom dobré preteky a naše prvé pódium.“ Počas soboty nás čakajú štvrté preteky Race at Home Challenge na virtuálnom hongkonskom okruhu.

Wehrlein ukončil virtuálnu dominanciu Günthera, rozhodla o tom kolízia v prvej zákrute (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *