Vandoorne skončil opäť druhý, po pretekoch obvinil súpera z podvodu. Mercedes je druhý

Stoffel Vandoorne
Zdroj: Formula E

Tím Mercedes-Benz EQ sa dostal na priebežné druhé miesto virtuálneho šampionátu Race at Home Challenge. Vo včerajších pretekoch na berlínskom letisku Tempelhof skončil Stoffel Vandoorne na druhom mieste.

Belgičan vyhral tretiu kvalifikáciu v e-šampionáte a zvádzal tvrdé súboje s Danielom Abtom, ktorý bol v priebehu dneška diskvalifikovaný. Práve to využil neskorší víťaz Oliver Rowland. Vandoorne sa na pilota Nissanu v závere tlačil, ale nedokázal ho predbehnúť a do cieľa prišiel na druhom mieste. Rovnaký post mu patrí aj v priebežnom poradí.

„Mám zmiešané pocity a to z viacerých príčin,“ povedal po včerajších pretekoch mierne rozčarovaný Vandoorne. „Moja rýchlosť bola opäť veľmi dobrá. Získal som svoju tretiu pole position, za čo som dostal bod navyše. Mal som veľmi dobrý štart, ale prišiel som o vedenie po agresívnom súboji s vozidlom číslo 66. V záverečných fázach som sa dokázal dostať k Oliverovi Rowlandovi. Do konca zostávali dve kolá, ale nemal som reálnu príležitosť na čistý manéver. Ďalšie druhé miesto a najrýchlejšie kolo pretekov. Celkovo to bol dobrý výkon. Víťazstvo je za rohom, cítim to. Potrebujem čisté preteky.“

Rowland vyhral škandalózne virtuálne preteky v Berlíne, tretieho Abta obvinili z podvodu (Video)

 

Pilot Mercedesu včera po pretekoch spolu so Jeanom-Éricom Vergnom z DS Techeetah obvinili Daniela Abt z Audi, že v jeho simulátore sedel niekto iný. Abtovi sa zatiaľ v sérii vôbec nedarilo, ale včera skončil prekvapujúco na treťom mieste. Zrejme nie náhodou Vandoorne použil číslo auta 66 a nie jeho meno, keď hovoril o tvrdých súbojoch počas pretekov. Dnes popoludní sme sa dozvedeli o Abtovej diskvalifikácii, čím sa včerajšie podozrenia potvrdili.

Druhý pilot Mercedesu Nyck de Vries sa včera trápil a v cieli mu to stačilo napokon až na sedemnáste miesto, po Abtovom treste sa posunul o pozíciu vyššie, ale následne dostal trest aj on. Po pretekoch bol diskvalifikovaný za súboj s Oliverom Turveym. V priebežnom poradí je štrnásty.

Daniela Abta diskvalifikovali, za podvádzanie musí zaplatiť pokutu desaťtisíc eur

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *