Vedenie Extreme E zmenilo názor, semifinále a finále uvidíme naživo (Video)

Alejandro Agag a Téophile Gouzin
foto: Extreme E

Vedenie pripravovaného šampionátu Extreme E zmenilo názor a meno víťaza prvej sezóny napokon nebude tajiť. Informuje o tom Autosport.

Začiatkom roka sa hovorilo o tom, že vzhľadom na to, že sa jednotlivé preteky nebudú vysielať naživo, ale že ich budeme sledovať v rámci akýchsi športových dokumentov, spoznáme mená víťazov až s istým časovým odstupom. Išlo by o úplne nový spôsob prezentácie motoršportovej kategórie.

Keďže sa mali jednotlivé epizódy vysielať s istým časovým odstupom, pôvodne mali byť mená víťazov utajené, aby divák očakával jednotlivé diely v napätí. Spoluzakladateľ Extreme E Alejandro Agag nedávno prezradil, že to bude predsa len inak.

Tip: Sleduje nás na Instagrame

„Zmenili sme názor. Je to poriadna zmena. Rozhodli sme sa tak preto, lebo množstvo konštruktérov, sponzorov a vysielateľov prejavilo veľký záujem o živé vysielanie. Semifinále a finále tak prebehnú naživo. Všetky predošlé kolá nebudú vysielané naživo. Vytvoríme hodinový živý produkt, v ktorom prebehnú dva semifinálové súboje a finále. Výsledok tak bude známy okamžite,“ prezradil Španiel.

„Takto sme sa rozhodli aj po našej internej diskusii s naším kreatívnym režisérom Fisherom Stevensom, ktorý povedal – počúvajte, na kvalitu dokumentov nebude mať žiadny vplyv, keď prezradíme mená víťazov. Jednotlivé epizódy nebudú o pretekoch, ale o životnom prostredí a výzvach v tejto oblasti. Jasne tak odlíšime športový produkt od dokumentárneho. Budeme mať dokument a epizódy, ale priamo z týchto extrémnych lokalít budeme vysielať aj naživo,“ dodal Agag.

Ako je známe, šampionát Extreme odštartuje v januári 2021 a prinesie preteky na najnehostinnejších miestach Zeme ako Sahara, Himaláje, Amazonský prales, Arktída či ostrovy v Indickom oceáne.

Mohlo by vás zaujímať:

Extreme E zahajuje spoluprácu so spoločnosťami Spark a Williams (Video)