Veľká cena Portugalska by mohla znamenať šancu pre da Costu v F1

António Félix da Costa
foto: Formula E

Aktuálny šampión Formuly E António Félix da Costa vraj rokuje minimálne s dvomi tímami F1 o možnom angažmáne v súvislosti s októbrovou Veľkou cenou Portugalska. Informuje o tom The-Race.com.

Tohtoročná Veľká cena Portugalska sa pôjde na okruhu v Algarve. Ak by sa da Costa dostal do kokpitu niektorého z tímov, stal by sa prvým Portugalčanom v šampionáte po štrnástich rokoch. Tým posledným je práve jeho manažér Tiago Monteiro, ktorý svojho klienta zastupuje posledných desať rokov. Zatiaľ nie je jasné, či sa snaha portugalského tandemu zameriava „iba“ na účasť v meranom tréningu alebo či má ísť o plný pretekársky víkend.

Čerstvý šampión má s DS Techeetah dlhodobú zmluvu, ktorá podľa všetkého neobsahuje klauzulu o jeho prípadnom uvoľnení do F1. Nová sezóna Formuly E štartuje až v januári, preto by da Costova účasť v Algarve nemala byť veľkým problémom. Aj predstavitelia samotného okruhu sa snažia o účasť da Costu na víkende.

Prvú skúsenosť s F1 mal da Costa pred desiatimi rokmi ako testovací jazdec Force Indie. O ďalšie dva roky bol v rovnakej funkcii v štruktúrach Red Bullu. Len nedávno bol za zásluhy ocenený portugalským prezidentom.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *