Veľký záujem USA: Austin, Las Vegas, Los Angeles, Chicago, San Francisco?

Golden Gate - San Francisco - USA

Austin je jedným z piatich miest v USA, ktoré chcú privítať Formulu E už v budúcej sezóne. Informuje o tom americký portál Statesman.com. Jedným z vrcholov aktuálnej edície sú bezpochyby dvojité preteky v New Yorku.

„Formula E je nadšená z príležitosti priniesť inovatívny plne elektrický šampionát do Austinu v Texase. Je to mesto, ktoré jasne zdieľa naše záujmy v oblasti udržateľnej mobility, obnoviteľnej energie a inteligentných technických riešení, známe je aj vďaka skvelej zábave. Popri potvrdenej New York ePrix prejavuje záujem hostiť preteky ďalších päť amerických miest. Musím priznať, že je to konkurenčná situácia,“ prezradil šéf Formuly E Alejandro Agag.

O preteky v Austine má záujem skupina zložená z viacerých významných osobností. Medzi nimi je Ben Cahalane, ktorý je spoluzakladateľom spoločnosti Connect Partnership Group. „Môžeme sa veľmi rýchlo zmobilizovať. Realitou by sa to mohlo stať v roku 2018.“

Šéf okruhu pre F1 v Austine je proti

K snahám o príchod elektrickej série sa vyjadril aj šéf okruhu COTA využívaný v F1, Bobby Epstein, ktorý nie je súčasťou spomínanej skupiny nadšencov: „Keby som si myslel, že mesto chce uzavrieť ulice, tak by sme nikdy nepotrebovali výstavbu trate. Mestské preteky sú väčšinou nudné, pretože sa na nich ťažko predbieha. Fanúšikovia vidia autá v každom kole len niekoľko sekúnd. Preteky v uliciach sú takisto veľmi náročné a nákladné. Väčšina z nich je vo finančnej strate.“

Mesto, ktoré hostí preteky Formuly 1 to nebude mať jednoduché. Konkurovať mu podľa nepotvrdených informácií majú Los AngelesLas Vegas, hovorí sa aj o ChicaguSan Franciscu. Štyria zo záujemcov vraj na príchode Formuly E pracujú od minulej jesene.

Zdroj: Statesman.com