Veloce Racing dá v Extreme E šancu mladučkej víťazke W Series a vývojovej jazdkyni Williamsu v F1

Jamie Chadwicková
foto: Veloce Racing

Tím Veloce Racing, ktorý je jedným z účastníkov premiérovej sezóny Extreme E, dnes predstavil prvé meno dvojčlennej posádky. Ženskú časť bude zastupovať šampiónka W Series a vývojová jazdkyňa Williamsu Jamie Chadwicková.

Talentovaná pretekárka má na konte množstvo rôznych úspechov a patrí medzi najvýraznejšie ženské talenty v motošporte. Okúsila viacero kategórií a medzi jej najväčšie úspechy patrí celkový triumf v britskej sérii GT4 z roku 2015 či triumf v čisto ženskej W Series počas minulej sezóny.

„Som nadšený, že môžem v rodine Extreme E privítať Jamie Chadwickovú,“ povedal zakladateľ a šéf šampionátu Alejandro Agag. „Je to nesmierne talentovaná mladá pilotka a som si istý, že sa terénnym pretekom veľmi rýchlo prispôsobí. Táto séria získava pred marcovým štartom zaujímavú podobu a už sa teším na to, kedy uvidím Jamie po boku ostatných pretekárov v tomto šampionáte elektrických SUV.“

foto: Veloce Racing

Chadwicková má za sebou testy vozidla ODYSSEY 21 na juhu Francúzska a ďalšie testy sú na programe v decembri v Španielsku. Pre 22-ročnú jazdkyňu je Extreme E veľkou výzvou i šancou. „Som hrdá, že budem s tímom Veloce Racing pôsobiť v takom revolučnom šampionáte, akým je Extreme E. S Veloce som v spojení od jeho úplného začiatku a sú mi ako rodina. Je pre mňa nesmiernou cťou, že budem ich ženskou časťou v tejto vzrušujúcej a dôležitej pretekárskej sérii.“

Tím Veloce Racing je vedený vizionárom a legendou F1 Adrianom Neweym. Spoluzakladateľom stajne je bývalý pilot F1 a dvojnásobný šampión Formuly E Jean-Éric Vergne.

Uvidíme v Extreme E legendárneho Carlosa Sainza?

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *