Venturi angažovalo Engela, Conway nedobrovoľne končí

Maro EngelČoskoro 31-ročný pretekár Maro Engel sa stal novým tímovým kolegom Stéphana Sarrazina v tíme Venturi. Jazdecká otázka pre sezónu 2016/2017 je tak v prípade monackej stajne vyriešená. Engel nahradí Mika Conwaya, ktorý v priebehu uplynulej sezóny vystriedal v kokpite majstra sveta F1 z roku 1997 Jacquesa Villeneuva.

„Venturi, ktoré je špičkovým tímom vo Formule E, mi dalo šancu zúčastniť sa na tomto šampionáte. Najprv mi dali príležitosť pri vývoji ich nového auta. Som veľmi šťastný. Efektívne autá, skvelí piloti, dôležití konštruktéri, preteky vo veľkých mestách. Táto sériu už dosiahla úspech a z pohľadu pilota je veľmi dôležité byť jej súčasťou,“ myslí si nemecký pilot.

Engel pracoval počas posledných týždňov ako testovací jazdec Venturi. Je dlhoročným pilotom značky Mercedes-AMG, objavoval sa v pretekoch DTM a V8 Supercars. Naposledy sa predstavil v kategórii GT, kde je momentálne úradujúcim šampiónom v rámci Svetového pohára. Na konte má aj tohtoročné víťazstvo v 24-hodinových pretekoch na okruhu Nürburgring.

Obojstranné očakávania

„To, že medzi nami môžeme privítať Mara, je pre nás veľká satisfakcia,“ povedal koordinátor tímu Venturi Franck Baldet. „Už dlhšie je súčasťou prípravy budúcoročného auta. Pozná náš nový motor VM 200-FE-02. Absolvoval väčšinu testov, počas ktorých odjazdil stovky kilometrov. Vo svojich postrehoch smerom k inžinierom je efektívny a presný. Vždy je pripravený na zmenu, ktorá zvyšuje výkon vozidla.“

Engel sa na novú výzvu teší: „Pilotovanie Formuly E je skutočnou výzvou. Od prvých kôl na trati som mal veľmi pozitívne pocity. Riadenie vozidla Venturi je skvelou skúsenosťou. Snaha o maximálnu rýchlosť, ale zároveň manažovanie energie a sily. Je to veľmi komplexné a naozaj musíte premýšľať dopredu. Moje prispôsobovanie sa prebehlo veľmi dobre, keďže sme mali dostatok času počas testovacích dní, počas ktorých sme pracovali vo veľmi dobrých podmienkach. Mohol som tak lepšie pochopiť, ako vozidlo funguje. Milujem preteky na mestských okruhoch a naozaj sa teším na tretiu sezónu v tomto vysoko motivovanom tíme.“

Ročník 2016/2017 odštartuje 9. októbra v Hongkongu.

Zdroj: Venturi, foto: Wikipedia