Venturi: Chceme sa dostať medzi tri najlepšie stajne

Stéphane Sarrazin

Stajňa Venturi je súčasťou Formuly E už od začiatku. V doterajších dvoch sezónach sa nedočkala bojov o majstrovský titul a jej jazdci sa pohybujú skôr v strede alebo v druhej polovici štartového poľa. V úvodnej sezóne obsadil monacký tím, ktorého jedným z vlastníkov je hollywoodsky herec Leonardo DiCaprio, deviate miesto. V minulom ročníku si stajňa s obmedzenými kapacitami polepšila v podobe šiestej pozície.

Zatiaľ najlepším výsledkom je druhé miesto Stéphana Sarrazina v Long Beach z roku 2016. Za zmienku však stojí aj tretia priečka Nicka Heidfelda z moskovských pretekov v premiérovej sezóne. Najvyššie umiestnenie v hodnotení jazdcov si spomedzi doterajších pilotov stajne vybojoval Sarrazin, ktorý skončil vlani na výbornom šiestom mieste a zaujal nevídanou bodovou šnúrou.

Ako sme už informovali, začiatkom tohto roka Venturi angažovalo posily, ktoré majú pomôcť ďalšiemu napredovaniu tímu. Dlhoročnou pracovníčkou monackého zoskupenia je Delphine Biscayová, ktorá sa teší z nového postu v štruktúrach stajne. „Pre Venturi som pracovala posledných sedem rokov a v tomto roku som sa stala novou manažérkou tímu. Samozrejme, každý chce mať najlepšie auto, každý chce byť najrýchlejší. Tu nejde len o súperenie s ostatnými tímami, výzvy sa nachádzajú aj priamo v tíme. Venturi je veľmi mladý tím. Je to dobré, pretože máme všetci rovnaký život v oblasti práce. Nevieme, čo sa vo Venturi udeje. Možno budeme konštruovať autá pre celý šampionát. Nikdy neviete, čo príde.“

Ďalšou dôležitou zložkou je riaditeľ pre vývoj, Franck Baldet: „Mojou hlavnou úlohou je koordinovanie aktivít medzi všetkými týmito fantastickými ľuďmi, ktorí vo Venturi pracujú. Ak chcete vyhrať, tak si musíte uvedomiť, že každý čo i len malý detail môže v konečnom dôsledku znamenať veľkú zmenu. Máme dvoch fantastických jazdcov. Maro k nám prišiel na začiatku tejto sezóny. Je to skvelý chalan a dobrý pilot. Nachádzame sa v tretej sezóne Formuly E. Tvrdo pracujeme, aby sme sa dostali medzi tri najlepšie stajne. Nikdy nemáme dosť, vždy chceme viac. Chceme byť na špici.“

„Je skvelé jazdiť za Venturi, pretože táto stajňa je rodinne orientovaná. Je tu dobrá, pozitívna atmosféra. V Hongkongu skončili obe vozidlá na bodovaných priečkach. Bol to silný štart do sezóny. Myslím si, že v Marakéši to vyzeralo spočiatku dobre, bojovali sme o body. Potom som však spoznal odvrátenú stranu Formuly E, pretože moje druhé auto nechcelo naštartovať. Chcete čeliť výzvam, to je hlavné. Ak cítite výzvu, tak si počínate dobre a ak to zvládate, tak sa cítite uspokojene. Formula E to prináša, pretože úroveň výzvy je tu neuveriteľne vysoká,“ dodal pre oficiálny YouTube kanál šampionátu Maro Engel.

Foto: Zak Mauger (LAT)