Venturi: Felipe Massa je pre celý tím veľkým prínosom

Felipe Massa
foto: © FIA Formula E

Nováčik Felipe Massa je pre monacký tím Venturi veľkým prínosom, čo dokázal nielen počas vývoja a testov, ale aj v prvých pretekoch sezóny v Rijáde. Tieto slová pre Motorsport-Total vyslovila šéfka stajne Susie Wolffová.

„Je to skvelý tímový hráč. S vrcholovým motoršportom má množstvo skúseností a je ozajstným prínosom, pretože motivuje inžinierov. Okrem toho je realista, pretože Formula E je preňho nová. Je to nová výzva, aj keď je na takéto veci zvyknutý. Chce to však veľa odhodlania,“ povedala bývalá škótska pretekárka.

Zároveň dodala, že s príchodom Massu do tímu nemá nič spoločné. „Nebolo to moje rozhodnutie, pretože keď som sem prišla, tak bola zmluva hotovou vecou. Už som vedela, čo môže do tímu priniesť.“ Brazílčan zažíva v sérii prvú sezónu, kým jeho kolega Edoardo Mortara absolvoval vlaňajšiu edíciu, ktorá bola posledná pre vozidlá prvej generácie.

Mohlo by vás zaujímať:

Rozdiel medzi vozidlami Gen1 a Gen2 je obrovský, myslí si de Silvestrová

Novou testovacou jazdkyňou tímu sa len prednedávnom stala bývalá pretekárka tímu Andretti Simona de Silvestrová. Wolffová je známa tým, že sa do motoršportu snaží prilákať viacero žien. „Nemá to nič spoločné s tým, že je žena, ale veľmi som si ju vážila ako pretekárku. S Formulou E má skúsenosti. Jednoznačne som ju chcela mať vo svojom tíme. Spolu s Normanom Natom, ktorý býva blízko Monaka, trávi s tímom veľa času a pomáhala s prípravami v simulátore. Je to skvelá kombinácia. Okrem toho sa inžinieri nikdy nesťažujú, že k dispozícii nie je žiadny pilot.“

Šéfka tímu dodala, že s de Silvestrovou v súvislosti s nasadením do pretekov nepočíta, pretože Švajčiarka má povinnosti v austrálskej sérii Supercars.

Felipe Massa, Susie Wolffová, Alejandro Agag a Wayne Rooney
foto: © FIA Formula E