Venturi je prvým potvrdeným tímom nového šampionátu Extreme E

foto: Venturi

Monacký tím Venturi je prvým oficiálne potvrdeným účastníkom premiérovej sezóny šampionátu Extreme E. Tá odštartuje v januári 2021 a ponúkne päť podujatí v odľahlých lokalitách našej planéty. Preteky v Himalájach, na Sahare či v Arktíde nie sú každodennou záležitosťou. V prvej sezóne uvidíme dvanásť tímov, ktoré nasadia do pretekov po jednom aute.

Venturi, ktorého prezidentom je Gildo Pastor,  je súčasťou Formuly E od jej úplného začiatku v roku 2014 a okrem toho má na konte množstvo rekordov súvisiacich s elektrickým motoršportom. Príchod do Extreme E je tak logickým vyústením doterajších aktivít tohto konštruktéra.

Mohlo by vás zaujímať:

Vedenie Extreme E zmenilo názor, semifinále a finále uvidíme naživo (Video)

Zakladateľ a šéf Formuly E Alejandro Agag, ktorý stojí aj za projektom Extreme E, víta príchod prvého tímu. „Gildo a Venturi ukazujú rovnaké odhodlanie a vieru v tento projekt ako v roku 2014, keď sa pripojili k Formule E. Vzrušujúci formát pretekov a vyraďovacia časť sú lákadlom pre pretekárskych nadšencov. Ide aj o posolstvo o udržateľnosti a elektrickej mobilite.“

Prvý muž Venturi Gildo Pastor prezradil, čo ho prilákalo do tejto kategórie. „Neustále hľadám nové dobrodružstvá a výsledkom toho je, že som mal vždy vášeň pre najodľahlejšie regióny sveta. Vo vytváraní svetových rekordov máme bohatú históriu. Na konci roka vyšleme Venturi Antarctica, prvé elektrické polárne prieskumné vozidlo, na južný pól. Partnerstvo s Extreme E znamená novú príležitosť predviesť schopnosti elektrických vozidiel v najextrémnejšom prostredí. Sme hrdí na to, že sa pripájame k tomuto inovatívnemu a zábavnému konceptu.

https://www.instagram.com/p/BxKD0k2lRIj/