Venturi má za sebou mediálny deň na juhu Francúzska (Video)

Edoardo Mortara
foto: Formula E

Monacká stajňa Venturi začala tento týždeň s prípravou na augustový reštart sezóny. Tím počas uplynulých dní zakotvil na okruhu Ales v južnej časti Francúzska.

V aute sa predviedol len Edoardo Mortara a išlo skôr o mediálny deň, ktorý umožňuje odjazdenie obmedzeného počtu kôl. Pre pretekárov a tímy je však aj takáto možnosť lepšia ako nič, pretože presne o mesiac sa začína berlínske finále, kde sa v šiestich pretekoch rozhodne o šampiónovi tohto ročníka.

Mortara je v priebežnom poradí siedmy a mediálny deň na okruhu Ales si užil. „Tešil som sa na to a aj keď sme mohli odjazdiť len obmedzený počet kôl, bolo fajn sedieť opäť za volantom. Kvôli lockdownu bol môj kontakt s tímom limitovaný na telefonické rozhovory a on-line stretnutia. Bolo fajn všetkých opäť vidieť pri dodržiavaní odstupov a opatrení.“

„Odteraz až po Berlín nebudeme mať žiadne jazdy na trati, takže počas najbližších týždňov využijeme predovšetkým simulátor. Spravíme v ňom veľa dobrej práce, ktorá bude kľúčovou v snahe ukončiť sezónu pozitívne. Samozrejme, „nasekaný“ itinerár v Berlíne bude pre všetkých náročný, ale je to výzva, na ktorú sme pripravení,“ dodal taliansko-švajčiarsky pretekár.

Mortara nemyslí na boj o titul, ale na pravidelný zisk bodov

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *