Venturi: Massa ani Wolffová nie sú spokojní s predošlou sezónou

Felipe Massa
foto: © FIA Formula E

Felipe Massa má za sebou svoju prvú sezónu vo Formule E a podľa vlastných slov nie je spokojný s tým, ako dopadla. Brazílčan to povedal pre Autosport.

Niekdajší pilot a vicemajster F1 sa v tíme Venturi ocitol po boku Edoarda Mortaru. Švajčiar s talianskymi koreňmi sa v Hongkongu postaral o prvý triumf monackej stajne v šampionáte. Massovo maximum prišlo v Monaku, kde skončil tretí. V konečnom poradí obsadil pätnáste miesto, jednu priečku za Mortarom.

Massa po skončení sezóny povedal: „Je to zaujímavý šampionát. Som veľmi rád, že som jeho súčasťou, ale nie som spokojný s mojím umiestnením. Neznamená to, že som bol pomalý. Nie je to tento prípad. Veľa som sa naučil a ak sa pozriete na rýchlosť auta, tak pochopíte, že to nebola zlá sezóna. Na budúcnosť som lepšie pripravený a naozaj dúfam, že počas budúcej sezóny budeme mať konkurencieschopnejšie auto.“

TIP: Sledujte nás na Instagrame

Susie Wolffová
foto: © FIA Formula E

Zaujímavú premiéru má za sebou aj Susie Wolffová, ktorá absolvovala prvú sezónu vo funkcii šéfky tímu Venturi. „Kariéru, akú má za sebou Felipe, nedosiahnete bez toho, aby ste sa vedeli rýchlo adaptovať. Ako tím sme mu nedali zakaždým to najlepšie auto, ale on bol aj napriek tomu veľmi oddaný nášmu projektu.  Samozrejme, pri učení mu pomáha Edo, ale jeho surová rýchlosť je nespochybniteľná. Bolo len otázkou času, kedy sa dostane prvýkrát na pódium.“

Monacký tím mal počas sezóny niekoľko technických problémov a sezónu ukončil na ôsmom mieste. Ciele pre ďalší ročník sú o poznanie vyššie. „Chceme byť častejšie vpredu. O víťazstvo chceme bojovať častejšie ako len raz. Túžime po prvej šestke. Potrebujeme si so sebou vziať hybnosť z piatej sezóny. Vždy som tvrdila, že je to trojročný plán, ktorý sa vyvíja správnym smerom. Mali sme dobrý štart do piatej sezóny, ale stále máme veľa práce,“ dodala škótska rodáčka.