Venturi po prvom pódiu pre Massu: Na tento deň nezabudneme!

Felipe Massa
foto: © FIA Formula E

Stajňa Venturi zažila krásnu sobotu, pretože v domácej Monako E-Prix si prvé pódium vo Formule E vybojoval nováčik Felipe Massa. Pre niekdajšieho vicemajstra sveta F1 to bolo prvé pódiové umiestnenie od príchodu do elektrického kolotoča.

Po vydarenej kvalifikácii štartoval zo štvrtej pozície a vďaka tretiemu miestu získal veľmi cenných pätnásť bodov. Massa poskočil v priebežnom poradí na štrnásty post. „Skvelý pocit! Kvalifikácia bola fantastická a preteky takisto. Už predtým som absolvoval vydarené kvalifikácie, ale v pretekoch sa vždy niečo udialo. Až doteraz som čakal na čistú E-Prix, ktorá mi umožnila dostať z auta maximum. Nerobil som chyby, nikto do mňa nenarazil. Je úžasné, že sa nám to podarilo práve tu v Monaku.“

„Bolo výnimočné stáť na pódiu a vidieť môjho syna, ktorý na mňa kričal. Je to skvelý pocit. Pri takýchto veciach sa cítite naozaj hrdo. Robím to, čo milujem a takýto výsledok je veľkým úspechom. Náš monacký prezident Gildo bol po pretekoch plný emócií. Aj preňho je to veľký deň a ja som šťastný, že sme to zažili spolu. Chcem sa takisto poďakovať fanúšikom, atmosféra bola neuveriteľná. Dúfam, že tento výsledok je znamením blížiacich sa úspechov,“ dodal šťastný pilot Venturi.

TIP: Sledujte nás na Instagrame

Opačné pocity mal po deviatych pretekoch ročníka jeho kolega Edoardo Mortara, ktorý pokazil kvalifikáciu a štartoval zozadu. Smola pokračovala aj v pretekoch. Po kontakte so Jeromom d´Ambrosiom z Mahindry si poškodil zavesenie predných kolies a z pretekoch v 30. kole odstúpil.

Edoardo Mortara
foto: © FIA Formula E

„Pre mňa to nebol dobrý deň, ale o to lepší bol pre celý tím, takže koniec je pozitívny. V kvalifikácii som nemal rýchlosť. Nedokázal som nájsť dostatok priľnavosti a mal som niekoľko problémov pri brzdení. Keď štartujete zozadu, tak je prebíjanie sa vpred v Monaku obzvlášť náročné. Nestačilo to. Rýchlosť však autu nechýba. Uvidíme, či sa v nasledujúcich pretekoch kvalifikujeme lepšie a získame viac bodov,“ dodal jedenásty pilot celkovej klasifikácie.

Stajňa Venturi je po skvelom monackom výsledku celkovo siedma. Jej šéfka Susie Wolffová po pretekoch neskrývala emócie. „Z Felipeho úspechu sa nesmierne tešíme. Naša základňa je hneď za kopcom, takže pódium v domácich pretekoch je úžasné. Vďaka Monaku, nášmu prezidentovi Gildovi Pastorovi a neuveriteľnej tunajšej podpore je to pre nás výnimočný deň. Nikdy naňho nezabudneme.“

„Felipe odviedol fantastickú prácu, tím pracoval veľmi tvrdo a ja som na každého hrdá. Felipe sa už v posledných pretekoch javil sľubne, ale na pódium nedočiahol. Podarilo sa mu to až tu v Monaku. Je to fantastické a zaslúžené. Presne to sme potrebovali. Uprostred sezóny sme na tom boli dobre a teraz sme späť. Európsku časť sezóny chceme ukončiť v dobrej forme a v newyorskom finále to chceme zavŕšiť,“ dodala škótska rodáčka.

Susie Wolffová
foto: © FIA Formula E