Venturi predstavilo jazdeckú dvojicu, Massu nahrádza Norman Nato

Norman Nato
foto: ROKiT Venturi Racing

Tím ROKiT Venturi Racing dnes predstavil svoju jazdeckú dvojicu pre nový ročník Formuly E. Za volantom monopostov uvidíme Edoarda Mortaru a nováčika Normana Nata, ktorý doteraz pôsobil ako rezervný jazdec tímu.

O možnom príchode 28-ročného Francúza sa v zákulisí hovorilo niekoľko dní a týždňov a posledné indície naznačovali jeho angažovanie. Nato absolvoval množstvo hodín v simulátore a takisto sa predviedol počas oficiálnych nováčikovských testov v Maroku. V bývalej GP2 vyhral tri podujatia a získal osem pódií. Naposledy skončil v európskej sérii Le Mans i vo WEC na treťom mieste.

„Súčasťou tejto rodiny som od roku 2018 a zisk riadneho pretekárskeho miesta počas siedmej sezóny je pre mňa veľkým krokom vpred a už sa neviem dočkať toho, čo spolu dosiahneme. Počas posledných dvoch rokov sme si vybudovali veľmi solídne základy a zdieľame rovnaké žiarivé ambície. Chcel by som sa poďakovať Susie a tímu za vieru v moje schopnosti a za šancu pôsobiť v majstrovstvách sveta FIA. Veľmi sa teším na januárové preteky v Santiagu,“ dodal Nato.

Edoardo Mortara
foto: Formula E

V prípade Mortaru ide pre fanúšikov o veľmi dobre známeho pretekára, ktorý má na konte víťazstvo vo Formule E a ďalšie tri pódiové miesta. V poslednej sezóne skončil švajčiarsko-taliansky pretekár na konečnom štrnástom mieste. „Veľmi sa teším, že pokračuje moje dobrodružstvo s tímom Venturi počas siedmej sezóny. Počas uplynulých rokov sme zaznamenali niekoľko skutočných vrcholov a neviem sa dočkať toho, čo nás čaká pri vstupe do ďalšej fázy vývoja. Santiago je pre mňa výnimočným miestom a viem, že v januáru budeme v lepšej pozícii, z ktorej ich budeme môcť vyzvať.“

„Počas niekoľkých úvodných pretekov šiestej sezóny sme videli niekoľko sľubných momentov a aj keď ročník nedopadol tak, ako sme chceli, od tej doby sme odviedli množstvo práce a chceme sa vrátiť čo najskôr na trať. Veľmi sa teším, že môžem v tíme privítať Normana. Zaslúži si to a ja sa teším na užšiu spoluprácu. Dúfam, že sa postaráme o dobré výsledky počas sezóny, ktorá je pre šampionát medzníkom,“ dodal skúsený pilot.

Šéfka tímu Susie Wolffová očakáva lepšie výsledky. „Norman ako náš rezervný jazdec dokázal zakaždým svoje schopnosti, nielen  tým, že ukázal svoju rýchlosť, ale demonštroval jasnú oddanosť svojej práci v simulátore. Rozhodnutie posunúť ho do pozície pretekára spĺňa mieru jeho oddanosti. Edo s nami bude štvrtý rok a kombinácia jeho schopností so schopnosťami a odhodlaním Normana predstavuje impozantnú dvojicu.“

PODCAST: Formula E skracuje kvalifikáciu, Extreme E s ďalším míľnikom

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *