Venturi sa teší na domáce preteky Edoarda Mortaru

foto: © FIA Formula E

Stajňa Venturi absolvuje v nedeľu v Zürichu z istého pohľadu domáce preteky, keďže Edoardo Mortara súťaží pod švajčiarskou vlajkou.

posledných pretekoch v Berlíne získal Maro Engel štyri body a podobne by chcel dopadnúť aj v Zürichu. „Som rád, že môžem byť súčasťou návratu motoršportu do Švajčiarska po viac ako 60 rokoch. Dúfam, že nám okruh bude vyhovovať. Ak áno, tak by sme mohli byť konkurencieschopnejší ako napríklad v Paríži. Mohli by sme dúfať v pódium. Nesmieme však nič podceniť, pretože Formula E je veľmi náročná,“ dodal dvanásty muž priebežného poradia.

Jeho tímový kolega Edoardo Mortara, ktorý má aj taliansky pas, zažije v nedeľu domáce preteky a rád by sa z priebežného jedenásteho miesta posunul vyššie. „Po pretekoch v Ríme je Zürich ďalším podujatím, ktoré je blízke môjmu srdcu. Dúfam, že budeme úspešní. Chcem, aby sa nám darilo, pretože v niekoľkých posledných pretekoch sa nám nedarilo. Dokázali sme však, že sme rýchli. Potrebujeme dobrú kvalifikáciu a práve na tom pracujeme.“

Venturi patrí medzi tímami aktuálne siedme miesto. „Ako motoršportového fanúšika ma veľmi teší, že si Švajčiarsko vybralo návrat pretekov do krajiny prostredníctvom Formuly E. Je to ďalšie znamenie toho, že naša kategória posúva šport do novej éry. Bude takisto príjemné sledovať Edoarda jazdiť priamo pred domácimi fanúšikmi za volantom Venturi,“ uzavrel šéf tímu Gildo Pastor.