Venturi sa teší na preteky v Ríme a dúfa v ďalšie body

foto: © FIA Formula E

Preteky v Ríme budú pre stajňu Venturi špeciálne, keďže talianska metropola sa nachádza blízko sídla monackého tímu. Venturi je momentálne na priebežnom siedmom mieste v hodnotení tímov.

„Tieto preteky sú pre mňa výnimočné, keďže som sa vždy cítil byť čiastočným Talianom. Som nadšený, že sa európska časť sezóny začína v Ríme. V súvislosti s týmto podujatím mám veľké očakávania,“ povedal prezident stajne Gildo Pastor.

K nasledujúcim pretekom má blízko aj Edoardo Mortara, ktorý má okrem švajčiarskeho aj taliansky pas. Nováčik je priebežne deviaty. „Naozaj dúfam, že sa dokážem vrátiť do prvej desiatky. To je môj cieľ. Dúfam, že sme sa všetci poučili z chýb, ktoré sme spravili v posledných pretekoch, a posunieme sa vpred.“

Jeho kolega Maro Engel sa zatiaľ trápi a patrí mu až šestnásta pozícia. „Preteky v Ríme budú skutočne výnimočné. Teším sa na spoznávanie trate, ktorá má množstvo zákrut. Snáď nám bude vyhovovať a dokážeme získať ďalšie body. Na každej úrovni sme v Monaku tvrdo pracovali, aby sme splnili stanovené ciele.